Typy odvlhčovačů

6. 3. 2023

Teplota místnosti je důležitým kritériem výběru toho správného odvlhčovače, zejména tedy pokud v prostorech dochází ke kolísání teplot nebo pokud se výrazně liší od teploty pokojové. Dle teploty v místnosti, ve které chceme odvlhčovat vlhký vzduch, pak volíme i samotný typ odvlhčovače

Podle teploty v místnosti můžeme následně vybírat mezi odvlhčovači kondenzačními, určenými pro místnosti s pokojovou teplotou okolo cca 20°C nebo odvlhčovači adsorpčními, ideálními i pro nevytápěné studené prostory, kde se teplota pohybuje okolo 1 až 15°C.

  • Kondenzační odvlhčovače vzduchu jsou odvlhčovače určené zejména pro obytné prostory s pokojovou teplotou, u kterých ani v zimě teplota neklesá pod cca 15°C. Většina kondenzačních odvlhčovačů je vybavena kompresorem a chladícím kruhem. Nabízí vysoky odvlhčovací výkon, který závisí na aktuální vlhkosti vzduchu i teplotě v místnosti. Čím vyšší, tím více vody kondenzační kompresor odstraní. 

  • Adsorpční odvlhčovače vzduchu lze využít zejména v prostorách s nižší teplotou jako jsou např. neobydlené novostavby, sklepy, hobby dílny, garáže, sklady a další. Zkrátka všude tam, kde kondenzační kompresory nemohou dostatečně sloužit. Využitelné již při teplotě od 1°C. Jejich jedinou nevýhodou je vyšší energetická náročnost a nižší výkon odvlhčování. Jsou tvořeny filtr ventilátorem a sorpčním tělesem. 

Náš tip:Na teplotu v místnosti doporučujeme dbát zejména u kondenzačních odvlhčovačů, které mohou při nízkých teplotách namrzat a omezovat se tak mohou i jejich funkce. Vybrané modely se mohou také při nízké teplotě sami v rámci ochrany vypnout. 

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys