Typy držáků na TV

6. 3. 2023

Typ držáku na TV je základním kritériem při samotném výběru držáku, kdy si v prvním kroku nejen definujete, jak chcete mít držák na stěně umístěn, ale i jak moc s ním chcete manipulovat po jeho instalaci. Na trhu existuje nespočet druhů držáků na TV, kdy každý plní svůj specifický účel, a proto jsme pro Vás sepsali jednotlivé typy držáků spolu s jejich vlastnostmi.

  • PEVNÝ DRŽÁK NA TV 

Pevný držák na TV je základním typem držáku a také tím zpravidla nejlevnějším. Jak již sám název napovídá není polohovatelný a tudíž je ideální zejména v případě, kdy s televizí nadále nechcete nijak manipulovat. Pevný držák na TV na zeď disponuje zpravidla vysokou nosností oproti ostatním držákům a je nejvýhodnější z hlediska prostoru. Zabere totiž nejméně místa díky malé vzdálenosti od zdi.

  • VÝKLOPNÝ DRŽÁK NA TV

Výklopný držák na TV na druhou stranu poskytuje oproti pevnému držáku alespoň částečnou polohovatelnost. Pohodlně díky němu naklopíte svou televizi směrem nahoru či dolů. Maximální náklon se u výklopných držáků pohybuje zpravidla okolo 20°.

  • KLOUBOVÝ DRŽÁK NA TV

Nejrozšířenějším typem držáků na televizi jsou pak držáky kloubové (otočné), které již poskytují značnou flexibilitu a polohovatelnost. Při jejich instalaci na zeď vznikne také větší prostor mezi zdí a televizí. Na druhou stranu v porovnání s pevnými držáky mají nižší nosnost. Vybírat můžete ze dvou typů kloubových držáků a to s výsuvným ramenem či bez ramena.

Kloubové držáky na TV s výsuvnými rameny umožňují naklonění televize ihned do několika náhledových úhlů. Televizi je možné také jednoduše oddálit nebo natočit do stran, u vybraných modelů až o 90°.

Kloubové držáky na TV bez ramena poskytují naopak pouze mírný náklon a v závislosti na velikosti televizoru také decentní otáčení do stran.

  • VÝŠKOVĚ NASTAVITELNÝ DRŽÁK NA TV

Výškově nastavitelné držáky na TV na televizi jsou typem držáků, který poskytuje stejné vlastnosti jako kloubový držák, ale navíc vám umožní i nastavení té nejvhodnější výšky televize, přesně dle Vašich potřeb i po instalaci. Manipulace při změně výšky je navíc velice jednoduchá a není zapotřebí žádného nářadí.

  • STROPNÍ DRŽÁK NA TV

V případě, kdy na zdi již nemáte místo nebo držák na TV není možné na zeď přichytit například vlivem její tloušťky je pro Vás vhodnou variantou zejména stropní držák na televizi, který umožňuje navíc jako jediný i 100% polohovatelnost. Snadno si tak libovolně nastavíte nejen náklon, otáčení ale i výšku.

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys