Tipy: Jak na efektivní plánování

18. 8. 2022

Naše hlava je sice dobré paměťové médium, ovšem čas od času se nám stane, že ztratí svou vybavovací schopnost přesně ve chvíli, kdy bychom to potřebovali. Takové situace jsou zcela běžné a stanou se i tomu nejvíce organizovanému jedinci. Problém ovšem nastává, když se tyto situace stávají opakovanými a vytváří osobní i pracovní problémy, které již déle nelze přehlížet.

Efektivní plánování času je  tedy prospěšné nejen pro naše osobní vztahy, ale stáváme se díky němu i efektivnější. Pečlivé uspořádání času navíc sebere minimum času i energie. Věděli jste, že 1 minuta plánování Vám ušetří dokonce až 10 minut práce?

Díky organizaci a plánování času nejen, že odvedeme práci efektivněji, budeme se cítit sebevědoměji, ale uspokojíme i další aspekty našeho života – finanční, emocionální i společenské.

Než ovšem začneme plánovat, je důležité si ujasnit:

 • Co budeme plánovat?
 • Jaký je náš cíl?
 • Proč chceme cíle dosáhnout?

  Jak s plánováním začít?

  K organizaci seznamů termínů, osobních a pracovních úkolů nebo dlouhodobých projektů můžete využít jakékoliv dostupné diáře, to-do listy, které můžete nosit kdykoliv u sebe. Pokud se ovšem většinu dne pohybujete na jednom místě, doporučujeme sáhnout po plánovacích tabulích, které budete mít denně na očích.

  Plánovací tabule

  Plánovací magnetické tabule jsou neocenitelnými pomocníky při plánování a organizaci všech důležitých aktivit spojených s chodem Vaší firmy.

  Využít je můžete například v:

  • kanceláři nad pracovním stolem,
  • ve sborovně a kabinetech škol,
  • zasedacích místnostech
  • na pracovišti se směnným provozem.

  Hojně využívané jsou ale čím dál častěji plánovací nástěnky i v osobním životě, pro děti i v domácnosti, například při rozvržení domácích úkolů, kroužků a úklidu. Jejich nespornou výhodou oproti ostatním je jejich každodenn viditelnost na očích díky montáži na zeď i opakované využívání díky snadnému mazání a možností značení.

   S týdenní organizací Vám nejvíce pomohou například naše týdenní tabule, které umoňují nejdetailnější schopnost rozplánování jednotlivých dnů v týdnu například po hodinách, půl hodinách každého dne. Obsahují totiž sloupce pro rozpis na každý den v týdnu (8 řádků pro každý den).


   Pokud spíše uvažujete o plánování měsíčním, doporučujeme využít měsíční plánovací tabule, které naopak umožnují rozplánovat každý den v měsíci (obsahují zpravidla 8 sloupců).


   K schématickému rozplánování celého roku doporučujeme využít roční plánovací tabule. Jednotlivé sloupce zde představují měsíce a řádky naopak dny v rámci jednotlivých týdnů (obsahují 12 sloupců a 32 řádků).


   TIP:K plánovacím tabulím můžete rovněž zakoupit i příslušenství v podobě popisovačů, lepících magnetických pásek nebo sady symbolů, které Vám nejen pomohou vyznačit si ty nejvíce důležité úkoly, ale nástěnka s nimi bude i více barevnější a uspořádanější. Vhodné jsou také ke psaní poznámek.

   Volejte zdarma
   Po-Pá 7:00 - 17:00
   logo

   Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

   B2B Partner s.r.o.
   Plzeňská 3070
   700 30 Ostrava - Zábřeh

    

   B2B Partner na biano.cz

    

   © 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
   Profesionální e-shop na mírushopsys