Jak vybírat kancelářské židle?

3. 3. 2023

Vyberte si tu správnou židli!

Ať už vybíráte pracovní židli pro sebe nebo pro své zaměstnance, při výběru kancelářské židle berte v úvahu následující faktory:

  • kolik hodin denně budete na židli sedět
  • existující zdravotní omezení a hmotnost sedícího
  • prostor nutný pro pohyb na židli
  • možnosti nastavení a výbava kancelářské židle

Kolik hodin denně budete na židli sedět

Pokud budete židli využívat pouze krátkodobě, pak si vystačíte se základním modelem židle s permanentním mechanismem a nastavitelným sklonem opěradla. Pokud ale na židli budete sedět většinu pracovní doby, vyplatí se do židle opravdu investovat. Správná pracovní židle musí umožňovat individuální nastavení, dle výšky, hmotnosti, tvaru těla a potřeby uživatele. Doporučujeme proto zvolit synchronní, asynchronní nebo houpací mechaniku, které automaticky přizpůsobují zádové a sedací opěry židle pohybům trupu, přičemž zajišťují permanentní oporu v zádové oblasti.

Tip:Přečtěte si více informací o mechanikách kancelářských židlí

Existující zdravotní omezení a hmotnost sedícího

Komfortní a zdravé sezení zajistí také anatomicky tvarovaný sedák se zaobleným okrajem, který umožňuje pohodlné sezení bez tlaku na spodní část stehen, dostatečně velký opěrák podpírající záda po celé jejich délce a po celou dobu sezení a bederní opěrka. Aby vám židle dlouhodobě sloužila, věnujte pozornost také maximální nosnosti židlí.

Tip:U každé kancelářské židle uvádíme její nosnost

Prostor nutný pro pohyb na židli

Při výběru židle mějte na paměti i celkový pracovní prostor. Častým omezením je např. výška stolu, kdy područky se nevejdou pod stůl (lze vyřešit např. výškově stavitelnými područkami), kolečka mohou narážet do skříní nebo kontejnerů, prostor za zády sedícího neumožňuje zhoupnutí, apod.

Tip:U každé kancelářské židle uvádíme rozměry: celková výška, výška sedáku, hloubka sedáku, šířka šedáku, výška opěráku, výška područky nad sedákem, ...

Možnosti nastavení kancelářské židle

Hlavními parametry pro výběr kancelářské židle je typ mechaniky židle, možnosti nastavení výšky, hloubky sedáku, a další výbava jako bederní opěrkanastavitelné područky (opěrky rukou).

TIP: Přečtěte si více o mechanikách a možnostech nastavení kancelářských židlí.

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys