7 tipů: Podle čeho vybírat šatní skříňky?

30. 10. 2023

Jsme specialistou na šatní skříňky. V naší nabídce najdete tisíce modelů. Pokud vybíráte nové či vyměňujete stávající šatní skříňky pro své zaměstnance nebo hosty, máme pro vás několik informací a tipů. Sepsali jsme pro Vás 7 tipů, které vám pomohou při orientaci a výběru ideálního typu, který bude přesně vyhovovat provozním podmínkám a vašim představám.

Šatní skříňky jsou ideálním pomocníkem pro úschovu osobních věcí a oblečení v každé šatně. Ať už se jedná o školu, provoz, kancelář, veřejné bazény nebo třeba veřejnou posilovnu. Díky širokému výběru barev a provedení šatní skříňky zapadnou naprosto kamkoliv. Bezpečí uskladněných věcí a oblečení Vašich zákazníků, zaměstnanců nebo návštěv je navíc zajištěno díky jednomu z pěti druhů zamykacích mechanismů, který je součástí každé šatní skříně v naší nabídce.

1. Plechové nebo dřevěné šatní skříňky?

Nejčastěji se v šatnách využívají kovové šatní skříňky, které jsou velice odolné a cenově nejdostupnější. Své uplatnění najdou především v provozech, kde je vyžadováno uskladnění pracovního/civilního oblečení. 

Pokud vám nevyhovují celokovové šatní skříňky a jste příznivcem dřeva, můžete zvolit šatní skříňky s kovovým korpusem a laminovanými dveřmi, které vnesou do šaten včetně vlastního prostoru i příjemný pocit útulnosti. Díky spojení kovu a dřevěného dekoru jsou vhodné zejména do fitness center, wellness a dalších prostor, kde je vyžadována kombinace estetického vzhledu a odolnosti.

Praktické a moderní celodřevěné šatní skříňky díky svému klasickému vzhledu navozují hřejivou atmosféru a oceníte je především v kancelářích. Vhodné jsou také do zázemí pro zaměstnance firem či institucí.

2. Barvy a dezény dle potřeb prostoru

Kovové šatní skříňky dodáváme s šedým korpusem a lakovanými kovovými dvířky v barevných odstínech RAL. Na výběr je modrá, zelená, šedá, béžová, oranžová, tmavě šedá a červená varianta. Volit můžete také plechové skříňky s laminovanými dvířky v dřevěném dekoru buk, dub přírodní, ořech, třešeň, bříza a wenge. Mimo to v nabídce najdete také barevné dekory v odstínech bílá, modrá, zelená, grafitová, oranžová a červená.

Celodřevěné šatní skříňky dodáváme s korpusem a dvířky z laminované dřevotřísky tloušťky 18 mm z produkce předních výrobců Kronospan a Egger. K dispozici jsou v dezénu buk, třešeň, bříza, ořech a wenge, nebo s barevnou laminovanou povrchovou úpravu v barvách modrá, šedá, oranžová, červená a zelená. 
Dostupnost jednotlivých barevných variant se liší dle konkrétního modelu.

satni_skrinky_dekory_dezeny.jpg

3. Zvolte správný typ konstrukce

Korpusy kovových šatních skříněk jsou buď svařované, nebo demontované. Svařovaná varianta je dodávána v celku, odpadá tak nutnost montáže. Demontovanou šatní skříňku je potřeba složit. Odolnost demontované varianty je srovnatelná se svařovanými skříňkami. Hlavními výhodami jsou především dostupnější cena a variabilita.

Demontované skříňky dodáváme rozložené na jednotlivé díly v krabici, což může být výhodné například pokud chcete umístit nebo přenést šatní skříňky do malých nebo omezených prostor (sklep, úzké chodby, patrové budovy, atd.). Náročnost složení montovaných skříněk je zhruba jako montáž dřevěného nábytku. 

U celodřevěných šatních skříněk si rovněž můžete zvolit, zda preferujete model, který vám dorazí již složený, nebo upřednostníte demontovanou variantu.

4. Rozměr a počet oddílů pro optimalizaci prostoru

Klasické šatní skříňky se dodávají se 2 oddíly. Tato varianta je nejčastější volbou pro sportovní, relaxační centra i zázemí škol a firem. 

Nabízíme také šatní skříňky se 3 oddíly, které jsou velice oblíbené zejména do škol a tam, kde je potřeba poskládat více skříněk vedle sebe. Tímto řešením efektivně šetří místo i náklady.

Z hlediska úspory místa máme v nabídce i víceboxové šatní skříňky se 2 až 30 boxy či samostatné kovové šatní boxy, které poskytují maximální flexibilitu při plánování a vybavování šaten. Sami si sestavíte libovolné sestavy přesně dle Vašich potřeb.

Standardní šířka jednoho oddílu (dveří) šatní skříňky je 300 mm. Pokud potřebujete ušetřit prostor a hledáte klasickou variantu skříňky, nabízíme i zúžené šatní skříňky se šířkou dveří pouze 250 mm nebo tzv. šatní skříňky s dveřmi typu „Z“, které díky dělení oddílů efektivně zdvojnásobují úložný prostor i v menší místnosti.

Pro maximalizaci prostoru v jednom oddílu naopak vybírejte široké šatní skříňky s mezistěnou, které díky šířce 1 oddílu až 400 mm nabídnou nejen více prostoru, než klasické skříňky, ale díky vnitřní mezistěně i místo pro uložení civilního a pracovního oblečení.

Snížené šatní skříňky s nízkým profilem jsou vhodnou volbou pro místnosti s nízkými stropy či podkroví.

5. Jaký typ základny šatní skříňky zvolit?

Šatní skříňky jsou vyráběny buď bez podnože, s nožkami nebo se soklem.
Vyšší nožky u šatních skříněk mohou být výhodné například ve vlhkých prostorách, kde je často mokrá podlaha nebo tam, kde chcete pod skříňkami vytírat podlahu.

Sokl pak zajišťuje lepší tepelnou izolaci od podlahy i snazší dostupnost k uloženým předmětům.

Praktické mohou být také šatní skříňky s lavičkami. Korpusy těchto skříněk jsou nižší (1500 mm) a jsou umístěny na konstrukci spolu s lavičkou s laminovaným sedákem. Tato varianta je vhodná především do míst s omezenými prostorovými dispozicemi.

sokl_nozky_lavicka_satni_skrinky.jpg

6. Bezpečí na prvním místě

Šatní skříňky jsou dodávány s těmito typy zámků:

  • Otočný zámek – slouží k uzavření skříňky a následné uzamčení pomocí visacího zámku. Toto řešení je vhodné především v průmyslových provozech, kde se často střídají zaměstnanci, případně ve školách, apod. V naší nabídce příslušenství k šatním skříňkám naleznete visací zámky na klíč i číselný kód.

  • Cylindrický zámek – klasický zámek na klíč. Součástí skříňky jsou v této variantě vždy 2 klíče. V případě ztráty klíčů je nutno buď vyměnit celý zámek, nebo přiobjednat další klíče (podle čísla uvedeného na zámku). Ke skříňkám lze přiobjednat také tzv. generální klíč, který umožní otevření všech zámků. (v případě zájmu o dodávku generálního klíče a náhradních klíčů nás prosím kontaktujte).

  • Elektronický kódový zámek - elektronický zámek s klávesnicí je skvělým řešením pro uživatele, kteří hledají moderní a bezpečný způsob zamykání dveří s možností správy přístupu a snadným použitím. Tento zámek je napájen baterií.

  • Mechanický kódový zámek - tato varianta je vhodná zejména tam, kde nelze z provozních důvodů distribuovat nebo při práci přechovávat klíče. Díky jednoduchému mechanickému systému odpadá nutnost výměny baterií. 

  • RFID zámek - zámek s bezkontaktní RFID technologií představuje moderní řešení přístupu do skříněk prostřednictvím přiložení přiřazené karty. Hlavní výhodou je snadná správa jednotlivých uživatelů a operativní přidávání/odebírání karet k jednotlivým skříňkám.

7. Doplňková výbava a příslušenství

Dle zvolené varianty najdete ve skříňkách také háčky, tyče na ramínka, police a další vybavení. Doplňkové součásti každé šatní skříňky jsou vždy uvedeny v popisu produktu.
Nabízené šatní skříňky jsou zpravidla vybaveny prolisy nebo štítky pro umístění jmenovky. Ty zaručí snadnou orientaci. K očíslování šatních skříněk můžete použít sadu samolepek na dveře. 
Vybrané šatní skříňky můžete dovybavit dalším příslušenstvím jako např. omezovačem úhlu otevření dveří, přídavnou policí, soklem či stříškou.

Tip: Pro odložení mokrých nebo znečištěných bot můžete šatní skříňky dovybavit gumovou podložkou. Do šatny doporučujeme rovněž vybrat do šatny vhodné lavičky, které přispějí ke zvýšení komfortu při převlékání.

Vyberte si ten správný styl a typ šatních skříněk pro Vaše prostředí a vytvořte si uspořádané a stylové prostory díky naší pestré nabídce šatních skříní. Bez zdlouhavého čekání můžete mít kvalitní šatní skříň přesně podle vašich představ, ať už pro firemní prostory, školy či fitka. 

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys