5 tipů: Jak vybrat správný trezor?

14. 10. 2022

Uvažujete v současné době nad koupí bezpečnostní schránky či trezoru? Přínášíme Vám 5 tipů, které Vám nejen usnadní výběr vašeho domácího nebo firemního trezoru, ale rovněž zajistí aby vyhovoval vašim současným potřebám, ale i těm v budoucnosti a prostoru, kde bude umístěn. 

Trezory - multigenerační záležitost

Trezory nebo-li také sejfy jsou objekty, které slouží k bezpečnému a dlouhodobému uložení cenných předmětů před zraky okolí. Ne nadarmo se tak mnohdy stávají i multigenerační záležitostí, kterou využívá nejen celá rodina, ale následně i jejich potomci. Můžete zde tak umístit nejen peníze, ale i například osobní dokumenty, cenné listiny a další cennosti. Vhodným řešením jsou ale také například pro bezpečné uložení zbraní či klíčů.

1. Za jakým účelem trezor pořizujete?

Jak již bylo zmíněno dříve, koupě trezoru nebývá každodenní záležitostí a proto, pokud se již k jeho koupi rozhodnete, měli byste zvážit několik faktorů, které Vám ušetří případné budoucí nemalé starosti. Prvním z nich je si zejména uvědomit, za jakým účelem trezor pořizujeme a co všechno by měl ochránit. Bude sloužit pouze k uchovávání bankovek nebo zde budete chtít ukládat i třeba umělecká díla nebo důležité šanony a dokumenty?

Velkou výhodou při vybírání trezoru je pak i to, že v současnosti jsou na trhu již dostupné trezory přímo s určenou specializací, tudíž můžete přímo vybírat dle ukládaných věcí, cenností nebo objektů nebo jeho ohnivzdornosti.

2. Jaký zvolit zámek trezoru?

Typ zámku trezoru je dalším faktorem, který bysme při volbě trezoru určitě neměli opomíjet. Výběr trezorového zámku může totiž v budoucnosti ovlivnit nejen správné využívání trezoru, ale i jeho bezpečnost. 

Nejčastějším typem zámků je u velké většiny trezorů zámek na klíč nebo-li mechanický. V dnešní době na trhu najdete ale také trezory s zámky elektronickými s číselným kódem, které jsou o proti mechanickým nejen jednodušší na ovládání, ale i bezpečnější a mnohem pohodlnější.

Vybírat můžete ale také mezi kombinačními elektronickými zámky jako jsou například elektronický trezor s bluetooth zámkem, který jednoduše otevřete přes aplikaci ve Vašem smartphonu. Pokud budete trezor užívat pouze vy sami či blízké osoby, doporučujeme volit spíše elektronický trezor s biometrií, který odemknete jednoduše pomocí otisku prstu. Vybrané modely nabízí až uložení 60 otisků prstů a součástí jsou vždy i 2 nouzové klíče. 
Horkou novinkou, která své oblíbení nachází zejména v hotelech a hotelových zářízeních, kde se neustále mění hosté a je třeba mít vždy aktuální přístup k sejfu, jsou pakelektronické trezory s RFID technologií. Trezory opatřené RFID zámkem lze otevřít pomocí karet, které v sobě mají RFID čip. Využít tak můžete platební, debetní, hotelové či jiné karty. Většinou je karta s RFID vždy v peněžence, proto odpadají starosti se zapamatováním kódu či uložením klíče.


3. Jak zajistit maximální bezpečí?

Při výběru trezoru bychom jako budoucí majitelé měli vědět, za jakým účelem si trezor pořizujeme a co má popřípadě ochránit. Dle toho pak můžeme snadno vybrat i správný typ trezoru odpovídající dané bezpečnostní třídě nebo kritérium, které nám zajistí maximální bezpečnost uložených objektů i klidný spánek.

Abyste ochránili své cennosti co nejvíce, určitě doporučujeme vybírat také z trezorů, které mají platný certifikát podle české normy ČSN 916012 a evropské normy EN 14450. Certifikace trezorů nejen, že deklaruje bezpečnostní třídu trezorů, ale i jejich odolnost proti vloupání či ohnivzdornost.

Vybrané ohnivzdorné trezory Vám pomohou prodloužit životnost a bezpečí uložených věcí při vzniku požáru dle časových intervalů a to až do rozmezí 60 minut. 


4. Velikost trezoru - vždy o 1 číslo větší než zamýšlíte

U výběru je třeba dbát mimo jiné také na výběr jeho správné velikosti a mít na vědomí, že časem můžete trezor velice rychle naplnit a jeho velikost již bohužel nezvětšíte. Všeobecně platí, že při rozhodování o velikosti trezoru je vhodné volit spíše vždy o jednu velikost větší trezor než potřebujeme.

Náš tip: Rozhodování o velikosti pak doporučujeme vzít v úvahu zejména u trezoru do zdi, kdy Vám toto rozhodnutí ušetří nejen případnou pracnou demontáž či nákup dalšího trezoru. 

5. Instalace a umístění trezoru

Poslední, ale neméně důležitou roli při samotném výběru hraje i volba jeho umístění v prostoru. Budete mít trezor volně umístěn ve skříni, zabudovaný do zdi nebo v podlaze? I tyto parametry hrají při výběru neopomenutelnou roli. Ne vždy je totiž možné například trezor zabudovat do podlahy či jeho zazdění do nosné zdi.

Při volbě místa si proto u statika ověřte nejen nosné stěny, ale i váhu, kterou dokáže unést vaše podlaha. Při volbě místa doporučujeme volit vždy primárně vždymísto uložení, které bude skryto před pohledy cizích osob.


Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys