Zátěžová kolečka pro kancelářskou židli: Kdy se vyplatí pořídit?

11. 4. 2023

Zátěžová kolečka pro kancelářské židle jsou navržena tak, aby snížila zátěž na podlahu a minimalizovala opotřebení židle. Vybrali jsme několik stěžejních parametrů a vlastností, které je dobré při samotném výběru či zvážení vhodnosti koupě mít na paměti:

Průměr koleček

Průměr zátěžových koleček by měl být vhodně zvolen tak, aby minimalizoval riziko poškození podlahy a zlepšil manévrovatelnost židle. Obvykle se používají kolečka s průměrem 70 mm a vyšším.

Materiál koleček

Materiál zátěžových koleček musí být dostatečně pevný, aby snesl váhu uživatele a zároveň minimalizoval opotřebení podlahy. Obvykle jsou zátěžová kolečka vyrobená z měkčeného polyuretanu, který doplňuje kovová konstrukce.

Nosnost koleček

Nosnost zátěžových koleček určuje, jakou maximální váhu mohou unést. Většina zátěžových koleček pro kancelářské židle může unést váhu alespoň 50 kg, v součtu pěti ks by tedy zátěžová kolečka měla zvládnout alespoň 250 kg.

Typ povrchu podlahy

Kolečka jsou navržena s ohledem na typ podlahy, na které budou používána. Kolečka pro běžné kancelářské židle jsou vhodná pro tvrdé podlahy, jako jsou parkety, laminátové podlahy, dlaždice, případně zátěžové koberce s nízkým vlasem. Pokud se chcete pohybovat po vysokém koberci, asfaltovém či betonovém povrchu, případně po kamenné podlaze, zátěžová kolečka jsou jednoznačnou volbou.

Bezpečnost

Zátěžová kolečka by měla svou konstrukcí a vyšším průměrem zajistit lepší stabilitu na nekvalitním povrchu. Tím mohou výrazně snížit riziko pádu ze židle. Celkově jsou zátěžová kolečka pro kancelářské židle navržena tak, aby minimalizovala poškození podlahy a zároveň poskytovala pohodlné a bezpečné použití pro uživatele.

Alternativa k podložce

Použití těchto koleček také přináší velkou výhodu oproti řešení ve formě podložky pod židli, která sice také brání poškození podlahy, ale dříve či později se opotřebuje a pak může být v případě zadrhnutí kolečka pro uživatele nebezpečná a nepohodlná. Když už jsme u toho srovnávání, oproti podložkám jsou zátěžová kolečka navíc levnější.
Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys