Vliv barev na zaměstnance a klienty

3. 3. 2023

O tom, že barvy mohou ovlivňovat psychiku člověka, jste už určitě slyšeli. Napadlo Vás ale také to, že nevhodně zvolené barvy na pracovišti se mohou negativně odrazit na pracovním výkonu Vašich zaměstnanců nebo dokonce dojmu klienta? Pojďte se s námi podívat do tajemství psychiky barev!

Nejen umístění nábytku, ale také barvy pracoviště mohou přispět k tomu, aby se Vaši zaměstnanci cítili v práci příjemně a předvedli tak ve svém zaměstnání skvělý výkon. Stejně tak můžou barevné zdi Vaší kanceláře vytvořit pozitivní, ale také negativní dojem klienta, který Vás navštíví. Jaké barvy bychom tedy měli volit?

BÍLÁ – ŠEDÁ – ČERNÁ

Obecně platí, že bílé zdi navozují pocit čistoty a rezervovanosti. Opticky často prostory zvětší. Její nevýhodou je, že může působit chladně. Odobně je na tom šedá, která navíc může uspávat a nudit. Přesto je jednou z nejpoužívanějších barev, které zdobí zdi kanceláří. Důvodem je, že v kombinaci s některou z teplejších barev vypadá příjemně. Větší pozornost upoutá černá barva. Ta ale prostory opticky zmenšuje a působí smutně.

ŽLUTÁ – ORANŽOVÁ – ČERVENÁ

Pozitivně a vesele naopak vypadá žlutá, která se řadí k teplým barvám. Tato barva může být užitečná především na pracovištích, kde je potřeba určité míry kreativity, kterou podporuje. Podobně je na tom také oranžová barva, která povzbuzuje, uklidňuje a vyvolává pocit radosti. Červená a rudá vzbuzují velkou pozornost a obvykle jsou symbolem lásky a vášně. S touto barvou nakládejte velmi opatrně! Kromě pozitivních emocí může vyvolávat také agresivitu.

RŮŽOVÁ – FIALOVÁ

Byť mužská část kolektivu nemusí souhlasit, mnohem lépe je na tom růžová. Ta naopak emoce uklidňuje, ale zároveň vyvolává chuť na sladké. Pokud tedy zvažujete, jakou barvou vymalovat svou cukrárnu, růžová je barvou pro vás. Stejný vliv má také fialová. Tato barva má navíc údajně také skvělý vliv na hledání inspirace.

MODRÁ – ZELENÁ – HNĚDÁ

Skvělou volbou pro vás může být také modrá barva. Ta totiž potlačuje strach a neklid. Obdobně je na tom také zelená, kterou si mnoho lidí spojuje s penězi. Mimo to má také zbavovat stresu a uklidňovat. Jen málokdy se pak v kancelářích setkáváme s tím, že jsou zdi vymalovány na hnědo. Hnědá barva je spojená s přírodou a evokuje v lidech pocit bezpečí.

Jakou barvu si tedy vyberete domů nebo na své pracoviště vy?

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys