Typy područek židlí

13. 3. 2023

Područky neboli loketní opěrky poskytují potřebnou podpěru v oblasti loktů a předloktí. Nejen, že práce s myší a klávesnicí bude pro Vás pohodlnější, ale uleví se i Vašim loktům, šíji a ramenním kloubům. Područky jsou absolutní nezbytností pro celodenní a ergonomické sezení za počítačem.

  • Pevné područky

Pevné područky jsou základním typem područek. Jsou napevno uchyceny ke kancelářské židli, a díky tomu jsou vhodné spíše pro kratší práci za počítačem či do zasedacích místností.

  • Odklápěcí područky

Odklápěcí područky Vám nabízí možnost jejich sklopení dolů nebo odklopení nahoru, kdykoliv zrovna potřebujete. Židli díky tomu například jednoduše zasunete pod menší psací či pracovní stůl. Můžete se snadno také volně protáhnout a uvolnit napětí Vašich ramen při práci.

  • Područky s nastavením výšky

Područky s nastavením výšky umožňují nastavení loketních opěrek směrem nahoru či dolů, do pohodlné pozice přesně tak, aby vyhovovali výšce Vaší i stolu, u kterého pracujete. Požadovanou polohu snadno nastavíte pomocí bočních páček či tahem a tlakem na područky. Záleží na použitém mechanismu.

  • Područky s nastavením výšky, šířky

Područky s nastavením výšky, šířky si můžete nastavit nejen výškově nahoru či dolů, ale i vodorovně blíže či dále od Vašeho těla.

  • Područky s nastavením výšky, hloubky

Područky s nastavením výšky, hloubky umožňují včetně nastavení směrem nahoru či dolů i snadné nastavení hloubky posunutím vrchní dotykové části směrem vpřed či vzad.

  • Područky s nastavením výšky, hloubky a šířky

Područky s nastavením výšky, hloubky a šířky včetně nastavení směrem nahoru či dolů a do boků umožňují navíc i snadné přizpůsobení hloubky posunutím vrchní dotykové části vpřed či vzad. Područky si tak nastavíte dle svých potřeb ve všech dostupných směrech.

  • Područky s nastavením výšky, rotace

Dalším typem jsou područky s nastavením výšky a rotace. Díky nim si pohodlně nastavíte výšku loketních opěrek nahoru či dolů vrchní dotykovou plochu opěrek pootočením do stran. Tuto variantu oceníte například při práci s více monitory nebo při široké pracovní desce.

  • 3D područky

Čím dál více oblíbeným typem u zákazníků jsou nově také tzv. 3D područky, které nabízí multifunkční možnosti nastavení nejen výšky, ale i hloubky a rotace. Područky si tak posunete nejen nahoru či dolů, ale jejich dotykovou část můžete tahem přesunout vpřed, vzad i do stran. Díky těmto vlastnostem jsou nejvhodnější pro celodenní práci za počítačem.

TIP:Područky by měly být ve stejné výšce jako stůl, tak aby došlo k prodloužení pracovní desky. Doporučená výška područek by měla vzniknout také položením uvolněných paží na područky v 90° úhlu, zatímco bude područka výše než loket.

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys