Typy materiálu kancelářských židlí

16. 10. 2023

Při výběru nové kancelářské židle se rozhodujeme nejen dle vlastností, ale i našich osobních preferencí. Například, aby nám židle vydržela opravdu dlouho, aby se neprodřela či vydržela občasné polití ranní kávou. Nyní se proto podíváme jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých materiálů jako je látka, síťovina a jaký je rozdíl mezi pravou kůží a moderní ekokůží.

Látka

Komerční látka využívaná k potahu kancelářských židlí není stejná jako látka u oblečení. Jedná se o nejběžnější potah s největším výběrem barevných a kreativních vzorů a dekorů. Díky látce je kancelářská židle nejen pohodlná a tedy vhodná pro celodenní sezení v práci, ale v chladných měsících Vás i příjemně zahřeje. Ne nadarmo se o látce říká, že je takzvaně i „psychicky“ teplá. Tato vlastnost na druhou stranu ovšem není výhodou obzvláště v letních měsících, kdy u potahu z látky není zajištěno dostatečné proudění vzduchu. Kumuluje teplo a více se potíte.

Pozor si dávejte při polití či zašpinění, látka je totiž složitější na čištění a údržbu. Látková kancelářská židle dlouho schne a není ji možné několik hodin používat. Citlivě reaguje také na vlhkost a pohlcování pachů. Látkovou židli proto nedoporučujeme například do ordinací a zdravotnických zařízení.
Síťovina

Síťovina je trvanlivou syntetickou tkaninou připomínající síť. Od ostatních potahů kancelářských židlí ji odlišuje její nepřekonatelná prodyšnost a optimální cirkulace vzduchu, kterou oceníte zejména v letních měsících. Zvládá výborně i stresové situace. Je vhodná pro celodenní sezení v práci a na rozdíl od látkové židle velice snadno udržitelná.

Kancelářské židle ze síťoviny většinou poskytují nejmodernější mechanismy pro ergonomické sezení. Na druhou stranu ovšem nemají takový výběr vzorů a barev a ne všem lidem je umělá síťovina při sezení příjemná.


Pravá kůže

Pravá kůže je nejstarší přírodní materiál známý již od pravěku. Kancelářská židle z pravé kůže působí reprezentativně a mnohdy je známkou bohatství. Pravá kůže, která byla použita na namáhaných částech židle, je neocenitelnou zejména pro svou dlouhou životnost oproti ostatním materiálům, ale i stálobarevnost a odolnost proti oděru. Čistí se velmi snadno za pomocí bavlněného hadříku. V zimních měsících drží teplo, a snadno ji opravíte pomocí scelení.

Stejně jako ostatní potahy i pravá kůže má ovšem své slabé stránky. Například leckoho může odradit její vyšší cena, savost či neprodyšnost, tudíž se v ní více potíte. Neměli byste ji rovněž vystavovat přímému slunci či ji mít poblíž topných těles, ztrácí tím své jedinečné vlastnosti. Se správnou péčí, čištěním a využitím leštidla na kůži Vám ovšem vydrží velkou řádku let.
Ekokůže

Ekokůže je dvouvrstvý moderní materiál často mylně zaměňovaný s dřívější koženkou, která obsahovala polyvinylchloridovou vrstvu. Oproti kožence je eko kůže ovšem dvouvrstvá, kdy horní vrstva je 100 % polyuretan a její podklad tvoří 100 % bavlněný úplet. Kromě vzhledu a textury má s pravou kůží společného opravdu málo, tudíž je jako jedna z mála vhodná také pro alergiky!

Stejně jako kůže se dá rovněž čistit vlhkým bavlněným hadříkem a je vysoce odolná proti oděru, pevná a hlavně oboustranně prodyšná. Můžeme říci, že dýchá. Disponuje rovněž větším výběrem barev a seženete ji tak za mnohem nižší cenu. Pokud se Vám s ní cokoliv stane, dá se lehce prošít na šicím stroji. Na druhou stranu je více náchylná na styk s tekutinami a oproti kůži má nižší životnost. Můžete ji ovšem impregnovat. Nutná je stejně jako u kůže vždy její pravidelná péče.
Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys