Systém Body-Balance-Tec

14. 3. 2023

Udělejte si z Vaší kanceláře zcela jednoduše Fitness studio!

Kancelářské židle, které jsou vybaveny systémem BODY-BALANCE-TEC, mají charakter tréninkového přístroje. Skutečnost, že se židle může stát současně i sportovních zařízení, zní již v prvním okamžiku jako něco neobyčejného. Využitím tohoto systému při sezení je zádové svalstvo soustavně v aktivní činnosti, trénuje se a tím je zcela automatiky zpevňováno.

Systém BODY-BALANCE-TEC se může používat pro získání tělesné zdatnosti denně, ale též i jako pouhý doplněk pro cvičení zad během celého dne, jako je např. provádění kruhů nebo opisování osmičky pánví. To vše může člověka nejen pobavit, ale zároveň ještě více přispět i k jeho zdraví. Sezení ve třech dimenzích s patentovaným systémem BODY-BALANCE-TEC – kloub židle – způsobí změnu v životě člověka. Z relativně statického a nezdravého způsobu sezení se díky tomuto systému přechází k dynamickému způsobu sezení, které nás dokáže udržet v kondici a dokonce nám i může způsobovat radost.

Pohyb při sezení způsobuje dobrou náladu, zvyšuje motivaci a tím i přispívá k podstatně lepším pracovním výsledkům.

Pohyb dopředu

Technické možnosti nastavení otočné židle, jako např. permanentní kontaktní mechanika nebo synchronní mechanika, podporují ergonomické držení těla při sezení a tělo anatomicky správně podepírají. Patentovaný systém BODY-BALANCE-TEC – umožňuje přitom další věc! Extrémním nastavením sklonu židle směrem dopředu se sedí automaticky správně jako na gymnastickém míči, aniž by docházelo k zatěžování páteře. Těžiště váhy těla se přesouvá v této pozici sezení směrem dopředu, což způsobuje automatické přizpůsobení úhlu sklonu sedací plochy správním směrem. Nejmenší přesunutí těžiště směrem dozadu zvedá současně i sedací plochu, takže oblast pánve má zároveň vždy i optimální podporu.

Pro páteř a meziobratlové plotýnky znamená extrémní flexibilita sklonu úhlu sedací plochy židle značnou úlevu, poněvadž se špatné držení těla při sezení automaticky redukuje a tím jsou meziobratlové plotýnky rovnoměrně zatěžovány a pocvičovány neustále se střídajícím tlakem.

Pohyb do stran

V pozici vsedě se člověk musí také občas naklánět do stran, aby dosáhl na předměty, které nejsou v bezprostřední blízkosti. Velmi často jsou dokonce nutné enormní sklony do stran směrem dolů, pokud se potřebuje vzít něco např. tašky nebo zásuvky u stolu. Jeden z nejdůležitějších faktorů patentovaného systému BODY-BALANCE-TEC – je jeho schopnost přizpůsobovat se pohybu těla do stran a dopomoci jeho správnému držení. Akční rádius na pracovním místě „psací stůl“ se značně zvyšuje. Područky židle se při naklonění sedací plochy židle naklánějí rovnoměrně s ní a tím dochází k zvětšení prostoru působnosti. Pomocí područek odpadá současně i nepříjemný tlak na stehna při extrémních sklonech do stran. Ergonomické podpěrné funkce tvarovaného pěnového polštáře na sedačce se neomezují ani při pohybu do stran. Otáčivé pohyby jsou dynamické a přizpůsobují se automaticky sedací ploše nezávisle na těžišti a intenzitě pohybu směrem dopředu, dozadu a rovněž do stran.

U statických židlí se sedací plocha nenaklání do stran. Tím dochází k silnému ohýbání páteře do stran současně s velkým namáháním v tlaku a tahu u meziobratlových plotének. Systém BODY-BALANCE-TEC se naproti tomu stará o optimální vyrovnávání tlaku při pohybu do stran.

Meziobratlové ploténky jsou rovnoměrně zatěžovány a uvolňovány. Při rovnoměrném zatěžování svalů páteře je automaticky rovnoměrně zatěžována i páteř a zachovává tak správné držení ve tvaru dvojího S.

Pohyb dozadu

Statické sezení je pro záda čistý jed. Patentovaný systém BODY-BALANCE-TEC znemožňuje strnulé sezení. Naopak mnohem víc povzbuzuje k tomu, aby člověk pozice při sezení střídal často a tak říkaje „balancoval.“ Z přirozeného pohybu těla vyplývá zcela automaticky výsledek, který podporuje zdraví. Každý nejmenší i podvědomý pohyb je dynamický. Tak např. zádové opěradlo je při telefonování či čtení nejenom odpočinkem pro tělo, ale současně způsobem, jak udržet organismus v pohybu.

Patentovaný systém BODY-BALANCE-TEC anatomicky podporuje správné držení těla vsedě, opíraje se o zádové opěradlo. Vzájemné pohyblivé a mechanické nastavení opěradla a sedací plochy automaticky udržuje správný úhel mezi oblastí beder a stehny. Krevní oběh může probíhat neomezeně a je povzbuzován neustálým pohybem sedací plochy. Dynamický pohyb zvyšuje obsah kyslíku v krvi, který se stará o zlepšení schopnosti koncentrace a výkonnosti člověka, dochází k lepším fyzickým a psychickým pocitům. Soustavným pohybem nohou se podporuje žilní oběh krve v nohách, tím se člověk vyvaruje emboliím.

Rozdělení váhy na sedací ploše je neustále optimální, takže i speciální ergonomické tvarování sedáku neustále podporuje důležité životní funkce člověka.

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys