Ověřování přesností - Cejchování vah

14. 3. 2023

Z pohledu přesnosti vah rozlišujeme:

Kontrolní váhy

Váhy, které slouží pro kontrolní vážení, se nazývají provozní měřidla. Tyto váhy nepodléhají ověření a nesmí se požívat pro obchodní vážení. Na tyto váhy je možné vystavení kalibračního listu, kde jsou zapsané naměřené hodnoty váhy. Kalibrační list je vyžadován především ve firmách, kde je zaveden systém jakosti ISO. Periody další kalibrace váhy je daná vlastní směrnicí firmy nebo příručkou jakosti. Kalibrační protokoly k nabízeným vahám Vám rádi zašleme. V takovém případě nás prosím kontaktujte.

Cejchuschopné váhy

Váhy, které se používají v obchodním styku a na základě údajů z váhy se stanoví cena, se nazývají dle vyhlášky 345/2002 Sb. stanovená měřidla a podléhají ověření, které provádí ČMI (Český metrologický institut) a jeho platnost je po dobu 2 let, a to vždy do konce kalendářního roku. V případě, že není provedeno ověření ČMI, pak lze váhu používat pouze pro kontrolní vážení.

Ověřovávání - cejchování vah - kalibrační listy

Ověření váhy od ČMI si můžete zajistit sami nebo Vám jej rádi zprostředkujeme. Pokud požadujete dodat nově zakoupenou váhu již "ocejchovanou" nebo s kalibračním listem, uvdeťe prosím tuto informaci k objednávce. Cena kalibrace nebo ověření od ČMI není zahrnuta v ceně vah. Cena ověření se odvíjí podle váživosti váhy. Bližší informace o cejchování vah Vám rádi sdělíme.

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys