NOVÉ: Domácí kompostéry Bokashi

26. 4. 2023

Chcete organický odpad ve vaší domácnosti využít na maximum? Rádi byste v bytě kompostovali, ale na kompostování pomocí žížal si netroufáte? Máme pro Vás novinku! Nově u nás najdete také domácí kompostéry Bokashi! Seznamte se s jejich výhodami!

Domácí kompostéry Bokashi Vám zajistí ekologické kompostování kuchyňského odpadu přímo u vás doma. Pomocí tohoto malého a kompaktního systému následně snadno přeměníte většinu potravinového odpadu (včetně vařeného jídla, masa, ryb a sýrů) na kompost bohatý na živiny. Navíc bez zápachu a mušek.

Výstupem kompostéru je následně fermentovaná organická hmota a Bokashi tekutý výluh/čaj – který tvoří výborné přírodní posilující hnojivo.
Fermentovanou organickou hmotu lze po 2 až 4 týdnech využít jako urychlovač kompostu nebo jej promísit se zeminou pro zlepšení kvality půdy. Po 4 týdnech již hmotu lze použít jako hnojivo.


Pro správný průběh fermentace metodou Bokashi doporučujeme dokoupit také urychlovací kompostovací směs Bokashi, kterou tvoří smíchané efektivní mikroorganismy, voda, cukr a otruby. V angličtině se Bokashi směs označuje jako Bokashi mix nebo Bokashi bran, kdy slovíčko „bran“ znamená „otruby“, což vystihuje hlavní ingredienci této účinné posypky.
Předměty, které se MOHOU a NEMOHOU do kompostéru vkládat:

Jak správně kompostovat metodou Bokashi:

  1. Zbytky potravin vložte do kompostovací nádoby Bokashi. Velké části nakrájejte na menší kousky.
  2. Při každém plnění zasypte lehkou vrstvou kompostovací směsi.
  3. Nádobu po každém plnění vždy důkladně uzavřete.
  4. Postupně plňte kompostovací nádobu zbytky potravin, dokud se nádoba nenaplní. Vždy zasypte kompostovací směsí v prášku a důkladně uzavřete.
  5. Pravidelně odčerpávejte fermentační tekutinu z kompostéru (jednou za 3 - 5 dnů). Tekutinu můžete použít jako hnojivo pro zalévání květin.
  6. Po naplnění kompostéru nechejte důkladně uzavřenou nádobu 14 dní fermentovat. Nezapomínete pravidekně odčerpávat tekutinu pomocí kohoutku.
  7. Takto vytvořený materiál nasypte do vytvořené jamky v půdě a zasypte zeminou, případně přidejte do zahradního kompostu. Materiál se pak doporučuje nechat 4 týdny stát.
Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys