Materiál polic regálů

14. 3. 2023

Materiál regálových polic vybírejte podle charakteru skladovaných předmětů a prostředí, ve kterém budou regály umístěny. Na výběr jsou regály s těmito typ polic:

Plechové police - pozinkované

Regály s pozinkovaným policemi jsou vhodné zejména do skladů a dílen. Jejich výhodou je nižší cena ve srovnání s ostatními typy polic. Pozinkované regály jsou odolné vůči korozi.

Plechové police lakované

Regály s lakovanými policemi jsou vhodné do interiérůkanceláří a archívů. Lakovanou vrstvu regálu tvoří zpravidla vypalovaný práškový lak (komaxit). Vybírat můžete z několika barev (bílá, modrá, šedá, případně další barvy dle vzorníku RAL (dle možnosti výroby a objemu zakázky). Cena lakovaných regálů je o něco vyšší než cena pozinkovaných regálů. Lakované regály nedoporučujeme do dílen a provozů, kde by skladované předměty mohly poškrábat lakovanou vrstvu polic a mohlo by následně dojít k jejich korozi. Lakované police se naopak velmi dobře čistí.

Police ze surové dřevotřísky

Regály s policemi ze surové dřevotřísky  představují nejvýhodnější řešení v poměru „cena/výkon“. Regály s dřevotřískovými policemi poskytují vysokou nosnost. Jsou vhodné především do skladůsklepůgaráží. V běžném prostředí se nemusíte obávat deformace nebo plísně z důvodu vlhkosti. Regály s policemi ze surové dřevotřísky nedoporučujeme do dílen, kde by mohlo docházet k únikům olejů nebo jiných kapalin, které by se nasály do dřevotřískové police. Takové nečistoty byste z police již neodstranili.

Police MDF

Použitý materiál MDF je dřevovláknitý deskový materiál s velmi jemnou homogenní strukturou (jemnější než dřevotříska). Má pododnbé vlastnosti jako surová dřevotříska s tím rozdílem, že se jedná čistě o přírodní materiál, neboť se vyrábí bez použití lepidel. Regály s MDF policemi poskytují vysokou nosnost. Jsou vhodné především do skladůsklepůgaráží. V běžném prostředí se nemusíte obávat deformace nebo plísně z důvodu vlhkosti. Regály s MDF policemi nedoporučujeme do dílen, kde by mohlo docházet k únikům olejů nebo jiných kapalin, které by se nasály do dřevotřískové police. Takové nečistoty byste z police již neodstranili.

Police s laminovanou dřevotřískou

Regály s laminovanými policemi jsou vhodné do interiérůkanceláří a archívů. Police jsou tvořeny dřevotřískou, která je potažena bílou laminovanou vrstvou, která chrání surovou dřevotřísku a vypadá esteticky lépe. Stejně jako regály s policemi ze surové dřevotřísky vynikají regály s laminovanými policemi vysokou nosností. Jejich cena je ale vyšší díky laminaci polic. Tyto regály doporučujeme do interiérů a kanceláří nebo tam, kde je kladem vyšší důraz na estetiku.

Nerezové police

Regály s nerezovými policemi jsou díky svým specielním vlastnostem určeny především do specielních provozůchemickýchgastronomických, apod. Nevýhodou nerezových regálů je jejich vysoká cena.

Chromované drátěné police

Police těchto regálů je vyrobeny z pochromovaných drátů. Takto vyrobené police se vyznačují vysokou nosností. Díky svým vlastnostem a estetickému vzhledu jsou chromované regály vhodné především do interiérůkancelářidomácností. Chromované regály se také častou používají pro skladování potravin.

Plastové police

Plastové regály jsou vhodné především do domácností, garáží a sklepů. Jejich výhodou je odolnost vůči korozi a plísním a snadná omyvatelnost. Nevýhodou je nízká nosnost police, která je daná použitým materiálem.

Dřevěné police

Dřevěné regály jsou vhodné především do domácností, dětských pokojů, spižíren, ale lze je použít také v obchodech nebo kancelářích. Výhodou je především jejich "přírodní" vzhled. Nevýhodou je nízká nosnost police, která je daná použitým materiálem a také nízká odolnost vůči vlhkosti, plísním, apod. Dřevěné regály dodáváme bez povrchové úpravy. Doporučujeme aplikovat nátěr lakem.

Dřevovláknité police

Dřevovláknité police jsou vyrobeny z materiálu na bázi dřeva (konkrétně z vláken dřeva, nebo jiných lignocelulózních materiálů). Výborně zpracovávají vlhkost, kterou propouští oběma směry, čímž eliminují vznik plísní.

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys