Jaký typ zahrazovacího sloupku zvolit?

13. 3. 2023

Zahrazovací sloupky se dnes běžně užívají například na kulturních akcích, ve výrobních halách, ve vestibulech nejrůznějších budov nebo na chodbách přede dveřmi místností, ve kterých třeba právě probíhá úklid.

Vybrat se dá z několika typů:

  • Zahrazovací sloupky plastové – jedná se o typ, který má spíše praktické využití, než aby esteticky doplňoval interiér či exteriér. Je obvykle levnější než sloupek z nerezu. Častěji se užívá například ve výrobních halách nebo na stavbách. Některé z plastových sloupků jsou natolik pružné, že odolají většině nárazů a vrátí se po nich do původní polohy. Z tohoto důvodu jsou také vhodné na parkoviště. Většinu plastových sloupků je možno zatížit vodou a pojistit si tak jejich stabilitu při nepříznivém větru. V naší nabídce najdete například zahrazovací plastové sloupky s jednoduchou vizáží, které je možno použít třeba při ohraničení zahrady nebo sloupky výstražné.)
  • Zahrazovací sloupky nerezové – tyto sloupky působí obvykle reprezentativněji než sloupky plastové. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat v interiérech či u vchodu do hotelů, restaurací, galerií a podobně. Díky své hmotnosti mají vynikající stabilitu. Odnoží tohoto druhu jsou ozdobné sloupky k zakotvení.

K samotným zahrazovacím sloupkům je povětšinou nutno dokoupit také to, co bude jednotlivé sloupky spojovat. Konkrétně jde o tyto doplňky:

  • Plastové řetězy – vzhledově lépe působí v kombinaci se sloupky, které jsou rovněž plastové. Jsou obvykle lehké a jejich instalace ke sloupku je snadná, stejně jako každá další manipulace s nimi. Tak jako plastové sloupky, i řetězy jsou k dostání v neutrálních, ale také výstražných provedeních.
  • Lana – skvěle doplňují nerezové zahrazovací sloupky. Přesto, že se vyrábí v několika barvách, nejčastěji jsou k vidění v červené. V naší nabídce tato lana máme s klipy ve stříbrné nebo zlaté variantě, stejně jako samotné sloupky.
  • Samonavíjecí kazety – zahrazovací sloupky můžete pořídit také se samonavíjecími kazetami, které jsou už součástí samotných sloupků. Můžete je sehnat v provedení s plastovým, ale také nerezovým sloupkem.

V případě, že sloupky nepotřebujete a rádi byste si pořídili hrazení bez nich, pak pro Vás bude ideálním řešením nákup nástěnných kazet se samonavíjecím pásem. Jak už ale jejich název může napovídat, k jejich fungování je potřeba stěn, na kterých budou kazety nainstalovány. U této varianty je vždy potřeba počítat se vzdálenosti mezi oběma zdmi, protože délka samonavíjecího pásu je předem daná.

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2024 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys