5 tipů: Jak na skandinávský styl interiéru

16. 8. 2022

Také jste již slyšeli o skandinávském stylu interiéru? Líbí se Vám jeho praktičnost, elegance a čistota? Není divu, že si severský styl postupně od 50. let minulého století získal srdce miliónů lidí i za hranicemi severu. Přinášíme Vám proto tipy, jak si i vy můžete v interiéru navodit tu správnou severskou atmosféru u Vás doma.

V článku Vám nejen přiblížíme, co přesně skandinávský styl bydlení přináší, jaké jsou jeho klíčové prvky, ale i jaký nábytek by Vám v interiéru určitě neměl chybět pro to, aby ste si kousek severu přizvali i k sobě domů.

Co je to skandinávský styl?

Skandinávský styl sází v interiéru na jednoduchost, minimalismus ale i útulnost a praktičnost. Drží se světlých barev a ctí především přírodní materiály, jejich kvalitu i udržitelnost. Jsou pro něj charakteristické zejména čisté a jemné linie, které v sobě ovšem kombinují nejen tradiční, ale i moderní prvky.

Skandinávský styl interiéru - ilustrační foto

ilustrační foto

Klíčové rysy:

 • Jednoduché a čisté linie
 • Vzdušnost a světlo
 • Přírodní materiály
 • Úložný prostor
 • Snadná údržba
 • Jemné barvy
 • Kvalita

  1. Otevřený a vzdušný prostor

  Co se týče samotného interiéru místnosti dávají seveřané přednost otevřenému vzdušnému prostoru bez zbytečného členění, tmavých zákoutí a rušivých prvků. Ve skandinávském interiéru se zkrátka žije krásně nekomplikovaně. Neznamená to ovšem, že je interiér ve skandinávském stylu strohý nebo prostý detailů. Méně je tady opravdu mnohem více.

  ilustrační foto

  Pro tento styl je rovněž charakteristická absence záclon, sloužící k co největšímu průniku světla do místnosti. K prosvětlení můžete využít také zrcadla nebo stolní lampičky. Dobré je také do interiéru neumisťovat věci, které zbytečně víří prach a jsou těžší na údržbu. Při zařizování proto doporučujeme držet se zásad minimalismu a odstranit z místnosti věci, které již nadále nepotřebujete.

  2. Světlé neutrální barvy

  Při zařizování interiéru do skandinávského stylu by měly převažovat zejména jemné neutrální barvy, které Váš prostor prosvětlí. Je totiž všeobecně známo, že na severu je méně světla, a tak seveřané vnášejí světlo alespoň do svých domovů. V severském interiéru převládá bílá a tóny zasněžené severské krajiny, mezi které patří také béžová či světle šedá, které můžete využít například u židlí či stolu. Prostor můžete dát ale i pastelovým tónům jako je například světle modrá, růžová či hnědá.

  ilustrační foto

  V místnosti můžete využít také barevný akcent, kousek nábytku, na který chcete upozornit a jež do Vaší místnosti vnese důmyslný kontrast. Vyberte jednu nebo dvě barvy, které spolu navzájem pasují. Vhodnou volbou může být například výraznější pohovka nebo křeslo.

  Vybírat můžete například z pohovky či křesla NORDIC a dalších:
  3. Přírodní materiály

  Pro sever naší planety je, jak již bylo zmíněno, charakteristické souznění s přírodou a využívání přírodních materiálů. Každý si jistě ihned představíme zasněženou horskou chatu uprostřed lesa s velkým množstvím naštípaného dřeva. Na severu je ho dostatek, a tak se dřevo podílí také na interiéru seveřanů velkým dílem. Prostupuje nejen do nábytku jako jsou židle, stoly a skříně, ale i do podlah a trámů. Včetně dřeva sázejí skandinávci ve svých domovech rovněž na využití kůže, kovu, skla a textilií a to zejména bavlny a lnu. 

  ilustrační foto

  Přírodní materiály dodají zkrátka vaší mistnosti na organičnosti a útulnosti. Vhodnou volbou je také jejich kombinace s vintage či moderními materiály například formou skleněného stolu a dřevěných židlí. 
  Z naší nabídky vybíráme například:
  4. Kvalitní a udržitelný nábytek

  Vyhněte se imitacím. Při výběru nábytku do Vaší kuchyně, ložnice či obýváku vsaďte na praktické, kvalitní a snadno udržitelné materiály. Myslete rovněž i na dostatek úložných prostor, do kterých schováte vše nepotřebné z dohledu a zachováte tak důmyslný minimalismus celé místnosti. Využít můžete například velké dřevěné skříněprosklené skříněotevřené regály či menší komody.
  Z naší nabídky vybíráme například:
  5. Dekorace a doplňky

  Aby Váš prostor nepůsobil fádně můžete jej doplnit také o útulné doplňky a dekorace, které prostor udělají více hygge a vnesou do něj nejen pohodu, ale i štěstí a radost. Využít můžete například svíček, dekoračních polštářků či plédů. Skvělé jsou také vintage kousky či dekorace z kovu. Zelené rostliny Váš prostor následně odlehčí.
  Z naší nabídky vybíráme například:


  Volejte zdarma
  Po-Pá 7:00 - 17:00
  logo

  Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

  B2B Partner s.r.o.
  Plzeňská 3070
  700 30 Ostrava - Zábřeh

   

  B2B Partner na biano.cz

   

  © 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
  Profesionální e-shop na mírushopsys