Alfa 3Výrobce:Alfa 3

Kovová šatní skříňka, červené dvouplášťové dveře, otočný zámek

Kód zboží: 1261491
Kovová šatní skříňka, červené dvouplášťové dveře, otočný zámek
Prémiová kvalita
100 % zákazníků je s tímto produktem spokojeno.
Dočasně nedostupné (Další kusy naskladníme 10.2.2022 - 10 ks)
Zaslat zprávu až bude na skladě
4 032 Kč bez DPH
4 878,72 Kč s DPH
ks

Společné parametry

Počet dveří 2
Typ zámku otočný
Typ základny bez podnože
Materiál dveří plechové
Konstrukce svařovaná
Rozměry v x š x h (mm) 1800 x 600 x 500
Barva korpusu šedá
Hmotnost (kg) 51

Popis zboží

 • nejběžnější typ plechové šatní skříňky
 • základna tvořena soklem vysokým 4 cm
 • bezpečné dvouplášťové dveře
 • svařované konstrukce z ocelového plechu tloušťky 0,6 mm
 • výztužné prvky na dveřích jako ochrana proti násilnému vniknutí do skříňky
 • účinné větrání dle normy DIN 4547
 • každý oddíl obsahuje polici, šatní tyč s 2 plastové háčky
 • kovové panty umožňují otevírání dveří v úhlu 100°, dveře opatřeny tlumiči dorazu
 • otočný zámek pro použití kladky na číslo či na klíč

Odolná a bezpečná konstrukce

Šatní skříňky jsou vyrobeny z ocelového plechu tloušťky 0,6 mm. Svařovaná rámová konstrukce přední části korpusu je profilovaná s maximálním důrazem na to, aby poskytovala vysokou odolnost proti násilnému vtlačení dveří do korpusu a zároveň tvoří dostatečně tuhou oporu bezpečnostní závory zámku. Všechny přístupné hrany plechu jsou opatřené bezpečnostními ohyby, aby se zamezilo poranění.

Povrchová úprava

Lakování je provedeno interiérovou práškovou barvou, která se v elektrostatickém poli nanese na povrch výrobku předupravený železitým fosfátem. Výsledná vrstva laku je tak zdravotně nezávadná, pružná a mechanicky odolná.

Barva korpusu skříně je vždy šedá v odstínu RAL 7035. Plechové dveře můžete vybírat v těchto barvách: šedá RAL 7035, tmavě šedá/antracit RAL 7031, modrá RAL 5012, oranžová RAL 2004, červená RAL 3000.

Montáž

Šatní skříňky dodáváme kompletně sestavené vč. nasazených dveří. Provádí se pouze montáž zvoleného typu zámku a případně podle varianty také montáž přídavných nožek, přídavného soklu nebo lavičky.

Spojování skříněk do řady

Vybavit šatnu a udržet skříňky v jedné řadě není problém. Šatní skříňky jsou vybaveny montážními otvory v bocích korpusu pro vzájemné spojení do řad vedle sebe a zády k sobě. Spojení skříněk provedete 4 šrouby M6x10 mm, s podložkou a maticí.

DVOUPLÁŠŤOVÉ DVEŘE S VYSOKOU ODOLNOSTÍ

Dveře jsou zavěšeny na masivních kovových čepech, které umožňují maximální úhel otevření 100°. Systém uchycení horního čepu s pružinou umožňuje také snadnou výměnu dveří v případě potřeby. Dvouplášťové plechové dveře jsou vyrobeny tak, aby bez problému odolaly namáhání kroucením a ohýbáním. Doplněny jsou také výztužným prvkem montážního otvoru pro zámek, který slouží jako ochrana proti násilnému protočení zámku nebo jeho vyhnutí. Nechybí ani plastové tlumící dorazové prvky. Dveře mají také přípravu pro instalaci omezovače úhlu otevření (volitelné příslušenství), které zabraňuje násilnému přetažení přes krajní polohu. Odolnost proti vylomení dveří pomocí nástrojů proto odpovídá bezpečnostní třídě B. Vnitřní strana dveří je vybavena otvory, které se mohou využít pro zavěšení háčků.

TYP ZÁKLADNY

Sokl skříňky je pouze 4 cm vysoký a je tvořen samotným korpusem skříňky. Korpus skříňky je osazen plastovými patkami, které brání přímému kontaktu plechového korpusu s podlahou a omezují možný vznik rezavých fleků na podlaze nebo korozi skříně.

OTOČNÝ ZÁMEK

Žádné složitosti! Skříňku uzavřete pomocí otočného zámku, a uzamknete ji pomocí kladky, která může být číselná nebo na klíč. Tato varianta je ideální především v místech, kde je v průběhu let velká fluktuace lidí, například ve školách. Výhodou otočných zámků je, že v případě ztráty klíčů stačí visací zámek odstranit a nahradit jej zámkem novým.

VĚTRÁNÍ

Účinné větrání je řešeno větracími otvory, které jsou umístěny do horní přední části korpusu skříně, dna skříně, zadní stěny skříně a do plochy všech polic. Větrací otvory mají bezpečný průřez a nehrozí tak říznutí nebo poranění. Toto řešení větrání se značnou rezervou splňuje normu DIN 4547.Co všechno je součástí skříňky?

 • každý oddíl šatní skříňky je vybaven plechovou policí s plošnou nosností 30 kg. Police je umístěna 27 cm pod horním víkem skříně
 • v každém oddělení je kovová šatní tyč s nosností 10 kg a 2 plastové háčky s nosností 4 kg
 • 1 háček na ručník v plášti dveří
 • plastový transparentní rámeček pro jmenovku velikosti 15 x 60 mm


Dno každého oddílu skříňky je možno dovybavit plastovou vaničkou na boty, která zabraňuje znečištění skříňky špínou z bot.

Výbava skříňky: police, tyč na ramínka, 3 kusy háčků

Provedení se soklem 40 mm

Základní konstrukční výška korpusu je 1800 mm, alternativně jsou v nabídce i verze s výškou. Skříně je možno instalovat přímo na podlahu šaten, vyzděný sokl nebo je umístit na předlavičku. Spodní část korpusu je osazená plastovými kluzáky.

Provedení se soklem 120 mm nebo s nohami 120 mm

Základní konstrukční výška korpusu s nohami nebo soklem je 1920 mm. Nohy i sokl mají zesílenou konstrukci a jsou osazené plastovými koncovkami.

Sešikmená víka korpusu

Skříně v provedení se soklem vysokým 40 mm je možno vybavit integrovanými sešikmenými víky s převýšením 195 mm a úhlem sklonu 21°. Konstrukční výška korpusu je 1995/1800 mm.

Systém větrání

Korpus je vybaven účinným systémem větrání, který se značnou rezervou plní požadavky normy DIN 4547. Větrací otvory mají bezpečný průřez a jsou umístěny do čelní hrany horní příčky, dna skříně, zadní stěny skříně a do plochy všech polic.

Vnitřní uspořádání

Korpusy šatních skříní jsou v základním provedení osazené odkládací policí umístěnou 270 mm pod víkem skříně. V prostoru pod policí je šatní tyč s nosností se dvěma plastovými háčky

Systém uchycení dveří

Dveře jsou otočně uložené na kovových čepech umožňujících jejich otevření v úhlu 100°. Unikátní systém uchycení horního čepu umožňuje snadnou výměnu dveří. Doporučujeme přiobjednat omezovač úhlu otevření, který brání násilnému přetažení dveří přes krajní polohu jejich rotace. Všechny verze dveří mají na vnitřní straně plastové tlumiče dorazu.

Systémy uzamykání

Standardně je uzamykání dveří řešeno cylindrickým zámkem C1. Ten má 2000 kombinací. Nabízíme možnost dodání centrálního klíče. Alternativně je možno dveře osadit otočným bezpečnostním uzávěrem OB1. Ten je určen pro visací zámek s průměrem třmenu 5-8 mm.

Za příplatek je možno nainstalovat mincovní zálohové zámky, kódové nebo elektronické zámky.

Jmenovky a číslování

Šatní skříně mají na dveřích umístěný plastový transparentní rámeček pro jmenovku velikosti 15 x 60 mm.

Dvouplášťové dveře

Dveřní panel tvoří uzavřený profil, který vyniká nadstandardní odolností proti kroucení a ohýbání. Výztužný prvek montážního otvoru uzávěru slouží jako ochrana proti násilnému protočení zámku nebo jeho vyhnutí. Na vnitřní straně dveří je plastový háček na ručník a otvory pro montáž dalšího příslušenství.

Jednoplášťové dveře

Dveřní panel má po obvodu 3 ohyby a na straně zámku je vyprofilován masivní výztužný prvek uzavřeného tvaru. Výztužný prvek montážního otvoru uzávěru slouží jako ochrana proti násilnému protočení zámku nebo jeho vyhnutí. Na vnitřní straně dveří je plastový háček na ručník.

Lamino dveře

Křídla dveří jsou vyrobena z laminované dřevotřískové desky.

Dveře jsou v korpusu umístěny na masivních kovových závěsech s možností úhlu jejich otevření o 100°. Plastová jmenovka není součástí dodávky. Na výběr je několik variant dřevodekorů.

Bezpečnost

Všechny přístupné hrany plechu jsou opatřené bezpečnostními ohyby, přístupné rohy kovových dílců jsou sražené nebo zaoblené. Korpus je opatřen oboustrannou svislou dorazovou hranou proti násilnému vtlačení dveří do korpusu. Velikost větracích otvorů je zvolena tak, aby byla bezpečná i pro žáky na prvním stupni základní školy. Odolnost kovových dveří proti vylomení bez použití nástrojů, odolnost proti protočení zámku v montážním otvoru a odolnost proti vylomení pomocí nástrojů odpovídá bezpečnostní třídě B.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací o používání cookies naleznete v sekci Vše o nákupu. Souhlasím