UPOZORNĚNÍ: Dne 25.04.2024 v době od 5:00 do 11:00 došlo na našich webových stránkách k výpadku komunikačních služeb. Zprávy, zaslané v tuto dobu na naše e-mailové adresy, nebyly doručeny. Omlouváme se za komplikace. Více zde.

Zahradní domky: Jak jednoduše uskladnit nářadí

18. 8. 2022

Čím více nám venkovní počasí dovoluje pracovat venku, tím je zapotřebí i více věcí a nářadí. Kam ale s nimi, aby je neohrozila případná vlhkost či nezvaný kolemjdoucí? Máme pro Vás jednoduché a hlavně rychlé řešení - zahradní domek. Jak ale vybrat ten pravý?

Zahradní domky jsou praktickým, levným a velice snadným pomocníkem nejen pro uskladnění zahradního nářadí v případě, kdy v garáži již není místo, ale také například u řadových domků či při příležitostném přespání známých. Vhodným řešením jsou také v případě zařízení menší kutilské dílny. Montáž zahradního domku je navíc velice snadná. Smontujete jej ve dvou během pár chvil. Jednoduchá je také jeho údržba a manipulace s ním a to vše za příjemnou cenu.

1. Promyslete si, co vše bude potřeba uskladnit

Při výběru ideálního zahradního domku je dobré si v prvním kroku promyslet, co vše bude potřeba v zahradním domku uložit. Bude zahradní domek sloužit pouze k uložení ručního zahradního nářadí a příslušenství k bazénu? 

Nebo zde budete chtít umístit také sekačku na trávu, zahradní traktůrek a jízdní kola? To vše je dobré před samotným výběrem zahradního domku vzít v úvahu. Doporučujeme myslet také na volný prostor k pohybu a manipulaci. 

2. Velikost a výška zahradního domku

Jakmile máte již představu co vše, bude potřeba uložit, přichází na řadu rozhodování o samotné velikosti zahradního domku. U řadových domů či v případě nedostatečného místa v garáži doporučujeme volit menší zahradní domky, které nezaberou moc místa.

Zpravidla platí, že pro uložení ručního zahradního nářadí, lopat, motyky, konve nebo třeba koleček Vám postačí zahradní domek o velikosti 3 až 4 m2. Do zahradního domku o velikosti okolo 5 m2 pak můžete uložit také jízdní kola a objemnější elektrické nářadí, jako například zahradní sekačku či menší traktůrek.

Pokud nejste omezeni prostorem můžete naopak volit i rozměrnější zahradní domky, zde ovšem pozor na to, aby zastavěná plocha nepřesáhla 25 m2 a od sousedního pozemku byla vzdálena nejméně 2 metry – v opačném případě je totiž nutno zajistit stavební povoleníVolný prostor můžete následně využít jako kutilskou dílnu nebo jako místo pro občasné přespání návštěvy.

Při výběru zahradního domku myslete také na jeho výšku, která by měla být určitě větší než výška evropského typu postavy, aby se Vám v něm pohodlně pohybovalo.

Náš tip: Pro lepší představu jakou velikost zahradního domku zvolit, si doporučujeme vše sepsat na list papíru a na čtverečkovaný papír nakreslit půdorysy všech objemných věcí, které je potřeba uložit. 

3. Na začátku to vezměte od podlahy

Před tím, než začnete s montáží zahradního domku, je nutné si také připravit vhodnou zpevněnou plochu, na kterou zahradní domek umístíte. Většina zahradních domků je totiž dodávána bez podlahové desky.

Vhodným povrchem k zajištění stability domku je pevná, rovná podlaha jako např. dlažba nebo betonová podlaha, která by měla nad okolním terénem alespoň o 10 až 20 cm vyčnívat. Doporučujeme také například dlážděnou terasu nebo dřevěnou podlahu.

Nikdy naopak zahradní domek neumisťujte na štěrk, kameny nebo na trávu - podemlela by ho voda.

4. Jaký zvolit materiál?

Při výběru zahradního domku máte na výběr včetně různých velikostí také hned několik druhů materiálů. Od klasického dřeva, přes slitiny kovu, až po moderní plasty. Pokud uvažujete o rychlém a levném řešení doporučujeme vybírat zejména z posledních dvou variant. 

Kovové zahradní domky jsou vyrobeny z kvalitního plechu nebo oceli a díky tomu jsou také bytelné a skvěle odolné proti nepříznivému počasí. Výhodou je také nízká startovací cena, snadná montáž a téměř nulová údržba. 


























Plastové zahradní domky naopak uvítají zejména ti, u kterých by bylo na zahradě umístění kovového nebo dřevěného nemožné kvůli vyšší lokální vlhkosti. Moderní plasty polyetylen a polykarbonát pak propůjčují zahradnímu domku jeho odolnost a zároveň lehkost bez nutnosti kotvení, díky kterému je snadné i jeho přemisťování. Doporučujeme vždy volit plastové domky s kovovou konstrukcí, která odolá i silnému větru o rychlosti až 150 km/h. 
























































5. Ventilace i přirozené světlo zajištěno

Zahradní domky v naší nabídce jsou vždy vybaveny oknem, které si navíc můžete umístit tam, kam potřebujete. Neomezujte se kvůli dostatku světla a nerozmýšlejte se, zda domek postavit ke zdi domu, nebo do volného prostoru. Dostatečné množství světla vás nebude limitovat. Okno si jednoduše umístěte na pravou nebo levou stranu domku, podle aktuální potřeby. 

V zahradních domcích je v mnoha případech vevnitř umístěna také ventilační mřížka, která zajišťuje dostatečné odvětrávání a cirkulaci vzduchu uvnitř domku. Proto se nemusíte bát plísní nebo srážení vody na stěnách v případě náhlých změn teploty. 

Tip na závěr: Pokud v zahradním domku plánujete uskladnit elektrické zahradní nářadí k zahradnímu domku doporučujeme dokoupit (pokud není součástí balení) nejlépe také bezpečnostní zadlabací nebo profilový cylindrický zámek. Zahradní domek tak lépe zvládne pokusy o příchod nezvané návštěvy. 

Volejte zdarma
Po-Pá 7:00 - 17:00
logo

Vybavíme Vaši firmu do 24 hodin

B2B Partner s.r.o.
Plzeňská 3070
700 30 Ostrava - Zábřeh

 

B2B Partner na biano.cz

 

© 2010 - 2023 B2B Partner s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální e-shop na mírushopsys