Materiál polic regálů

Materiál regálových polic vybírejte podle charakteru skladovaných předmětů a prostředí, ve kterém budou regály umístěny. Na výběr jsou regály s těmito typ polic:

Plechové police - pozinkované

Regály s pozinkovaným policemi jsou vhodné zejména do skladů a dílen. Jejich výhodou je nižší cena ve srovnání s ostatními typy polic. Pozinkované regály jsou odolné vůči korozi.

Plechové police lakované

Regály s lakovanými policemi jsou vhodné do interiérů, kanceláří a archívů. Lakovanou vrstvu regálu tvoří zpravidla vypalovaný práškový lak (komaxit). Vybírat můžete z několika barev (bílá, modrá, šedá, případně další barvy dle vzorníku RAL (dle možnosti výroby a objemu zakázky). Cena lakovaných regálů je o něco vyšší než cena pozinkovaných regálů. Lakované regály nedoporučujeme do dílen a provozů, kde by skladované předměty mohly poškrábat lakovanou vrstvu polic a mohlo by následně dojít k jejich korozi. Lakované police se naopak velmi dobře čistí.

Police ze surové dřevotřísky

Regály s policemi ze surové dřevotřísky  představují nejvýhodnější řešení v poměru „cena/výkon“. Regály s dřevotřískovými policemi poskytují vysokou nosnost. Jsou vhodné především do skladů, sklepů, garáží. V běžném prostředí se nemusíte obávat deformace nebo plísně z důvodu vlhkosti. Regály s policemi ze surové dřevotřísky nedoporučujeme do dílen, kde by mohlo docházet k únikům olejů nebo jiných kapalin, které by se nasály do dřevotřískové police. Takové nečistoty byste z police již neodstranili.

Police MDF

Použitý materiál MDF je dřevovláknitý deskový materiál s velmi jemnou homogenní strukturou (jemnější než dřevotříska). Má pododnbé vlastnosti jako surová dřevotříska s tím rozdílem, že se jedná čistě o přírodní materiál, neboť se vyrábí bez použití lepidel. Regály s MDF policemi poskytují vysokou nosnost. Jsou vhodné především do skladů, sklepů, garáží. V běžném prostředí se nemusíte obávat deformace nebo plísně z důvodu vlhkosti. Regály s MDF policemi nedoporučujeme do dílen, kde by mohlo docházet k únikům olejů nebo jiných kapalin, které by se nasály do dřevotřískové police. Takové nečistoty byste z police již neodstranili.

Police s laminovanou dřevotřískou

Regály s laminovanými policemi jsou vhodné do interiérů, kanceláří a archívů. Police jsou tvořeny dřevotřískou, která je potažena bílou laminovanou vrstvou, která chrání surovou dřevotřísku a vypadá esteticky lépe. Stejně jako regály s policemi ze surové dřevotřísky vynikají regály s laminovanými policemi vysokou nosností. Jejich cena je ale vyšší díky laminaci polic. Tyto regály doporučujeme do interiérů a kanceláří nebo tam, kde je kladem vyšší důraz na estetiku.

Nerezové police

Regály s nerezovými policemi jsou díky svým specielním vlastnostem určeny především do specielních provozů, chemických, gastronomických, apod. Nevýhodou nerezových regálů je jejich vysoká cena.

Chromované drátěné police

Police těchto regálů je vyrobeny z pochromovaných drátů. Takto vyrobené police se vyznačují vysokou nosností. Díky svým vlastnostem a estetickému vzhledu jsou chromované regály vhodné především do interiérů, kanceláři, domácností. Chromované regály se také častou používají pro skladování potravin.

Plastové police

Plastové regály jsou vhodné především do domácností, garáží a sklepů. Jejich výhodou je odolnost vůči korozi a plísním a snadná omyvatelnost. Nevýhodou je nízká nosnost police, která je daná použitým materiálem.

Dřevěné police

Dřevěné police

Dřevěné regály jsou vhodné především do domácností, dětských pokojů, spižíren, ale lze je použít také v obchodech nebo kancelářích. Výhodou je především jejich "přírodní" vzhled. Nevýhodou je nízká nosnost police, která je daná použitým materiálem a také nízká odolnost vůči vlhkosti, plísním, apod. Dřevěné regály dodáváme bez povrchové úpravy. Doporučujeme aplikovat nátěr lakem.

Dřevovláknité police

Dřevovláknité police jsou vyrobeny z materiálu na bázi dřeva (konkrétně z vláken dřeva, nebo jiných lignocelulózních materiálů). Výborně zpracovávají vlhkost, kterou propouští oběma směry, čímž eliminují vznik plísní.