Jak vybrat vhodnou váhu?

Potřebujete zvážit drobné předměty, poštovní zásilky, zlato, léky a nebo těžké předměty? Máme pro Vás užitečný návod jak vybrat tu správnou váhu. V naší nabídce nechybí kancelářské váhy, laboratorní váhy, počítací váhy, závěsné váhy ani mincíře.

Při výběru váhy je nutno vzít v úvahu tyto aspekty:

Co budete vážit?

Rozměry a charakter vážených předmětů, dle toho je nutno zvolit typ váhy:

Kompaktní váhy

Kompaktní váhy
Univerzální použití jak kancelářích, tak provozech pro vážení drobných předmětů, dopisů a zásilek, apod.


Laboratorní váhy

Laboratorní váhy
Váhy s velkou přesností až 0,01 g vhodné pro laboratoře, farmacii nebo zlatnictví.


Plošinové váhy

Plošinové váhy
Vážící platformy pro vážení větších předmětů nejrůznějšího charakteru, zpravidla mají oddělený ovládací panel a displej.


Počítací váhy

Počítací váhy
Speciální provedení vah, které umožňují nastavení tzv. referenční hmotnosti jednoho kusu a na základě této hmotnosti určit počet kusů předmětu na vážící platformě. Výhodné zejména pro balení součástek, apod.


Závěsné váhy

Závěsné váhy
Slouží pro vážení materiálů, surovin a různých předmětů, které jsou zavěšeny na jeřábu nebo jiném zařízení. V nabídce od malých přenosných mincířů pro rychlé kontrolní vážení až po jeřábové váhy s vážícím rozsahem do několika tun.


Paletové vozíky s váhou

Paletové vozíky s váhou
Jsou výhodné pro vážení na expecicích či přijmech, kde se maniupuje se paletami. Paletové vozíky s vahou kombinují výhody jak paletových vozíků tak paletových vah.

 

Materiál vážící platformy

  • plast - dostačující běžné použití v kancelářích nebo pro vážení zásilek, apod.
  • nerezový plech - vhodné pro časté vážení i v náročnějších provozních podmínkách

Vážící rozsah a přesnost měření

Určuje maximální hmotnost předmětů, které lze na váze vážit. S vážícím rozsahem souvisí počet dílků stupnice, který určuje přesnost měření. Zpravidla platí, čím vyšší počet dílků stupnice (vyšší přesnost), tím dražší váha. U počítacích vah je důležitým údajem také minimální kusová hmotnost, která určuje kolik musí vážit 1 kus vážených předmětů, aby bylo možno využít počítací funkce váhy.

V jakém prostředí budete vážit?

Pro mokrá a prašná prostředí je nutno zvolit odpovídající provedení váhy. Odolnost proti prachu a vodě zajistí krytí IP 65.

Budete váhu přemisťovat?

Pokud plánujete používat váhu v terénu nebo tam, kde není k dispozici napájení ze sítě zvolte vhodnou formu alternativního napájení - buď na baterie nebo dobíjecí akumulátory. Naopak, malé kompaktní váhy jsou zpravidla dodávány pouze s napájením na baterie. Napájecí zdroj lze však objednat jako příslušenství.

Připojení k PC nebo na tiskárnu?

Vybrané modely vah umožňují rozšíření o kombinační rozhraní pro připojení k PC, tiskárně nebo pokladnímu systému. Vaše specifické požadavky rádi projednáme a ve spolupráci s našimi partnery navrhneme optimální řešení.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací o používání cookies naleznete v sekci Vše o nákupu. Souhlasím