Jak vybrat nájezdovou rampu?

Délka rampy

Délka nájezdové rampy je závislá na výšce, kterou chcete překonat. Vychází se z toho, bezpečné použití rampy je při maximálním 16,5°(30%) náklonu. Pokud potřebujete vyšší sklon, musí být rampa již kotvena k horní ploše, na kterou chcete vyjet.

Výpočet délky nájezdové rampy

Zjednodušeně zjistíte potřebnou délku rampy tím, že vydělíte výšku, kterou chcete překonat koeficientem 0,3.

Příklad: Pro výšku 1 metr je potřebná délka rampy 3,33 m.

Pro zjednodušení uvádíme u každé rampy vždy maximální výšku, pro kterou ji lze použít v parametru: Pro plánovanou výšku (mm)

Nosnost rampy

Zatížení, jaké nájezdová rampa snese, je závislé především na rozložením zátěže. Uváděné nosnosti ramp předpokládají rovnoměrné zatížení rampy podle uvedených rozvorů náprav a šířky kol, nebo pásů.

Podle toho uvádíme maximální nosnost ramp v závislosti na vzdálenosti náprav kol, které po rampě budou najíždět.

Podle verze rampy a jejího předpokládaného užití je uvedena nosnost pro 500, 750, 100, 1250, 1500, 1750, 2000 mm. U hobby ramp je uvedena také nosnost pro 0 mm, což předpokládá, že veškerá zátěž je přenesena na jednu nápravu, jako např. u rudlů.

Pokud jsou rampy prodávány v páru, pak uváděná nosnost je vždy na pár.

Boční okraje pro vedení kol

Vybrané modely nájezdových ramp jsou vybaveny bočními okraji, které zabraňují sjetí kola mimo rampu. Rampy s bočním vedením kol zvolte podle šířky stopy vozidla, které bude po rampě pojíždět.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací o používání cookies naleznete v sekci Vše o nákupu. Souhlasím