Jak vybírat šatní skříňky

Pokud vybíráte šatní skříňky pro své zaměstnance nebo zařízení, máme pro vás několik informací a tipů, které vám pomohou při výběru.

Kovové nebo dřevěné šatní skříňky?

Nejčastěji se v šatnách využívají kovové šatní skříňky, které jsou dostatečně odolné a jsou cenově nejvýhodnější. Pokud nechcete čistě kovové šatní skříňky, můžete vybrat šatní skříňky s kovovým korpusem a dřevěnými dveřmi nebo celodřevěné šatní skříňky, které se více hodí do interiérů a kanceláří.

Vyberte si barvy a dezény

Kovové šatní skříňky dodáváme s šedým korpusem a dveřmi v několika barvách (šedá, antracit, modrá, červená, oranžová).

Dřevěné šatní skříňky dodáme v dezénu buk, třešeň, bříza, ořech, calvados, wenge nebo s barevnou laminovanou povrchovou úpravu v barvách modrá, šedá, oranžová, červená, zelená (podle modelu).

Ve spolupráci s výrobci vám rádi nabídneme i jiné barevné kombinace šatních skříněk. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

UKÁZKA Z NAŠÍ NABÍDKY DŘEVĚNÝCH/KOVOVÝCH ŠATNÍCH SKŘÍNÍ

Svařovanou nebo montovanou šatní skříňku?

Korpusy kovových šatních skříněk jsou ve většině případů svařované. Tím je zaručena jejich pevnost a odolnost. Dveře šatních skříní jsou nasazeny na pantech.

Levnější alternativou jsou montované šatní skříňky. Jejich odolnost je srovnatelná se svařovanými skříňkami, jejich hlavní výhodou je především jejich cena. Šroubované šatní skříňky dodáváme demontované na jednotlivé díly v krabici. Což může být výhodné například, pokud chcete umístit nebo přenést šatní skříňky do malých nebo omezených prostor (sklep, úzké chodby, patrové budovy, atd.). Náročnost složení montovaných skříněk je zhruba jako montáž dřevěného nábytku.

Pokud nechcete ztrácet čas montáží, nabízíme také hotové smontované šatní skříňky.

Cirkulace vzduchu uvnitř šatních skříněk je řešena pomocí větracích otvorů a perforací ve dveřích nebo zádech skříní. Větrací otvory nejsou pouze u boxových skříněk s malými boxy.

Počet a rozměry oddílů (boxů)

Šatní skříňky se běžně dodávají se 2 oddíly. Nabízíme také šatní skříňky se 3 oddíly. V nabídce jsou však i víceboxové šatní skříňky se 4 až 20 boxy. Boxové skříňky najdou uplatnění ve sportovních zařízeních, fitcentrech, a podobně.

Boxové šatní skříňky Boxové šatní skříňky Boxové šatní skříňky Boxové šatní skříňky

Boxové šatní skříňky

Standardní šířka jednoho oddílu (dveří) šatní skříňky je 300 mm. Pokud potřebujete ušetřit prostor, nabízíme i zúžené šatní skříňky se šířkou dveří pouze 250 mm. Prostorově úsporné jsou také tzv. šatní skříňky typu „Z“ (podle tvaru dveří)

Šatní skřnky Z

Zajímavou alternativou jsou tzv. šatní skříňky s mezistěnou, které mají uvnitř jednoho oddílu (dveří) mezistěnu, kterou ocení uživatele, pokud v jedné skříňce mají uložen čistý civilní i znečištěný pracovní oděv.

Skříňky se soklem, na nožkách nebo s lavičkou?

Šatní skříňky jsou vyráběny buď se soklem, nebo s nožkami.

Nožky u šatních skříněk mohou být výhodné například ve vlhkých prostorách, kde je často mokrá podlaha nebo chcete pod skříňkami vytírat podlahu.

Praktické mohou být také šatní skříňky s lavičkami. Korpusy těchto skříněk jsou nižší (1500 mm) a jsou umístěny na konstrukci spolu s lavičkou s laminovaným sedákem.

Vyberte si typ zámku

Šatní skříňky jsou dodávány s těmito typy zámků:

Cylindrikcý zámek
Cylindrický zámek
Otočný zámek
Otočný zámek

Zámek na kód
  • Otočný zámek – slouží k uzavření skříňky a následné uzamknutí pomocí visacího zámku, který si musí uživatel skříňky sám přinést. (TIP: V naší nabídce naleznete jako příslušenství visací zámky na klíč nebo visací zámky na číselný kód). V případě ztráty klíčů od visacího zámku, stačí zámek odstranit a použít nový (vhodné v průmyslových provozech, kde se často střídají zaměstnanci, školách, apod.)
  • Cylindrický zámek – klasický zámek na klíč. Ke skříňce jsou standardně dodávány vždy 2 klíče. V případě ztráty klíčů je nutno buď vyměnit celý zámek, nebo doobjednat další klíče (podle čísla uvedeného na zámku). Ke skříňkám lze doobjednat také tzv. generální klíč, který umožní otevření každého zámku. (v případě zájmu o dodávku generálního klíče náhradních klíčů nás prosím kontaktujte)
  • Zámky na kód - k šatním skříňkám lze dokoupit visací zámky na kód, které je možno použít také na uzamknutí jakýchkoli zavazadel

UKÁZKA Z NAŠI NABÍDKY ŠATNÍCH SKŘÍNĚK S LAVICEMI

Doplňková výbava a příslušenství

Nabízené šatní skříňky jsou zpravidla vybaveny prolisy nebo štítky pro umístění jmenovky, háčky, tyčí na ramínka, případně policí. Doplňkové součásti každé šatní skříňky jsou vždy uvedeny v popisu.

Šatní skříňky můžete dovybavit gumovou podložkou pro odložení mokrých nebo znečištěných bot v zimě, dešti nebo vlhkých provozech.

Podložky do šatních skříněk