Jak správně pečovat o popisovací tabule?

Abyste si zajistili dlouhou životnost popisovací tabule, doporučujeme Vám dodržovat tyto základní postupy údržby. Uvedené zásady údržby platí pro magnetické tabule, nemagnetické tabule i keramické popisovací tabule.

Čištění tabule před prvním použitím

Abyste odstranili z popisovací tabule prach a případné nečistoty z výroby, před prvním použitím ošetřete tabuli hadříkem navlhčeným tekutým čističem na tabule nebo použijte vlhčené ubrousky na čištění popisovacích tabulí. Tabuli opláchněte čistou vodou a utřete hadříkem do sucha.

Tekutý čistič na magnetické tabule Vlhčené ubrousky na magnetické tabule

Běžné čištění tabule

Běžné čistění popisovací tabule během používání provádějte textilním čističem nebou houbou na popisovací tabule.

Houba na magnetické tabule

Z tabule stírejte vždy pouze již zaschnutý inkoust. Čištění provádějte krouživými pohyby rukou. Tím zaručíte dokonalé smazání popisu z tabule. Pokud přesto na tabuli zůstanou nějaké nesmazané čáry, obkreslete je znovu popisovačem na tabule a zkuste je znovu smazat houbou nebo textilním čističem na tabule. Pokud je špatně smazaná plocha příliš velká, nastříkejte na ní tekutý čistič na tabule a utřete ji do sucha hadříkem. Místo tekutého čističe můžete použít také vlhčené čisticí uborusky na tabule.

Pokud tabuli používáte denně, tabule by měla být čištěna minimálně 2x za týden. Důkladné čištění tabule čisticím roztokem nebo vlhčenými ubrousky provádějte také, pokud je popis na tabuli déle než 2 dny.

Popis z tabule nestřete vodou, neboť většina popisovačů na tabule využívá voděodolné inkousty. K čištění nepoužívejte žádné drsné předměty jako drátěnky, houbičky, na nádobí, apod. Nepoužívejte ani drsné čisticí prostředky (např. s pískem, apod.). Drsné čisticí prostředky a předměty naruší povrch tabule a snížíte schopnost jejího čištění (na povrchu budou zůstávat šmouhy).

Čištění stíracích houbiček

Špinavé čisticí houbičky na tabule a hadříky dobře očistíte v teplé mýdlové vodě. Před dalším použitím je nechte úplně vyschnout. Pokud je povrch čisticí houbičky sedřený nebo porušený, houbičku vyměňte, abyste zabránili poškození povrchu tabule.

Popisovače

Pro popisování tabulí používejte výhradně za sucha stíratelné popisovače na popisovací tabule. Nepoužívejte popisovače na flipchartový papír. Nikdy nepoužívejte kuličková pera, tužky nebo jiné ostré předměty.

Popisovače na magnetické tabule

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací o používání cookies naleznete v sekci Vše o nákupu. Souhlasím