Alfa 3Výrobce:Alfa 3

Šatní skříňka zúžená na soklu, laminované dveře wenge, cylindrický zámek

Toto zboží nelze objednat. Zboží bylo vyprodáno, nebo momentálně není v naší nabídce.

Kód zboží: 1260352
 • Doprava zdarma
 • Záruka 7 let!

Parametry

Typ základny sokl
Typ zámku cylindrický
Barva korpusu šedá
Barva dvířek wenge
Konstrukce svařovaná
Rozměry v x š x h (mm) 1920 x 500 x 500
Počet dveří 2
Materiál dveří laminovaná dřevotříska

Popis zboží

 • šatníky se dodávají ve třech variantách: bez soklu, se soklem 120 mm a na nožkách 120 mm
 • spodní část skříně je vždy vybavena plastovými koncovkami
 • skříňka je vybavena účinným větráním dle normy DIN 4547
 • šatník obsahuje odkládací polici umístěnou 270 mm pod víkem skříně, pod kterou je šatní tyč se dvěma plastovými háčky
 • kovové panty umožňují otevírání dveří v úhlu 100°. Systém uchycení horního čepu umožňuje snadnou výměnu dveří
 • k zabránění násilnému přetažení dveří přes krajní polohu lze přiobjednat omezovač dveří (kat. číslo: 1261146)
 • uzamykání otočným nebo cylindrickým zámkem
 • dveře z laminované dřevotřísky v dezénech bříza, buk, třešeň, ořech a wenge jsou olepeny ABS plastovou hranou a zavěšeny na kovových pantech
 • všechny přístupné hrany plechu jsou opatřené bezpečnostními ohyby, odolnost proti vylomení pomocí nástrojů odpovídá bezpečnostní třídě B.
 • barva korpusu je vždy šedá RAL 7035, je provedena vypalovacím práškovým lakem.

Provedení se soklem 40 mm

Základní konstrukční výška korpusu je 1800 mm, alternativně jsou v nabídce i verze s výškou. Skříně je možno instalovat přímo na podlahu šaten, vyzděný sokl nebo je umístit na předlavičku. Spodní část korpusu je osazená plastovými kluzáky.

Provedení se soklem 120 mm nebo s nohami 120 mm

Základní konstrukční výška korpusu s nohami nebo soklem je 1920 mm. Nohy i sokl mají zesílenou konstrukci a jsou osazené plastovými koncovkami.

Sešikmená víka korpusu

Skříně v provedení se soklem vysokým 40 mm je možno vybavit integrovanými sešikmenými víky s převýšením 195 mm a úhlem sklonu 21°. Konstrukční výška korpusu je 1995/1800 mm.

Systém větrání

Korpus je vybaven účinným systémem větrání, který se značnou rezervou plní požadavky normy DIN 4547. Větrací otvory mají bezpečný průřez a jsou umístěny do čelní hrany horní příčky, dna skříně, zadní stěny skříně a do plochy všech polic.

Vnitřní uspořádání

Korpusy šatních skříní jsou v základním provedení osazené odkládací policí umístěnou 270 mm pod víkem skříně. V prostoru pod policí je šatní tyč s nosností se dvěma plastovými háčky

Systém uchycení dveří

Dveře jsou otočně uložené na kovových čepech umožňujících jejich otevření v úhlu 100°. Unikátní systém uchycení horního čepu umožňuje snadnou výměnu dveří. Doporučujeme přiobjednat omezovač úhlu otevření, který brání násilnému přetažení dveří přes krajní polohu jejich rotace. Všechny verze dveří mají na vnitřní straně plastové tlumiče dorazu.

Systémy uzamykání

Standardně je uzamykání dveří řešeno cylindrickým zámkem C1. Ten má 2000 kombinací. Nabízíme možnost dodání centrálního klíče. Alternativně je možno dveře osadit otočným bezpečnostním uzávěrem OB1. Ten je určen pro visací zámek s průměrem třmenu 5-8 mm.

Za příplatek je možno nainstalovat mincovní zálohové zámky, kódové nebo elektronické zámky.

Jmenovky a číslování

Šatní skříně mají na dveřích umístěný plastový transparentní rámeček pro jmenovku velikosti 15 x 60 mm.

Dvouplášťové dveře

Dveřní panel tvoří uzavřený profil, který vyniká nadstandardní odolností proti kroucení a ohýbání. Výztužný prvek montážního otvoru uzávěru slouží jako ochrana proti násilnému protočení zámku nebo jeho vyhnutí. Na vnitřní straně dveří je plastový háček na ručník a otvory pro montáž dalšího příslušenství.

Jednoplášťové dveře

Dveřní panel má po obvodu 3 ohyby a na straně zámku je vyprofilován masivní výztužný prvek uzavřeného tvaru. Výztužný prvek montážního otvoru uzávěru slouží jako ochrana proti násilnému protočení zámku nebo jeho vyhnutí. Na vnitřní straně dveří je plastový háček na ručník.

Lamino dveře

Křídla dveří jsou vyrobena z laminované dřevotřískové desky. Její okraje jsou opatřené ABS hranou.

Dveře jsou v korpusu umístěny na masivních kovových závěsech s možností úhlu jejich otevření o 100°. Plastová jmenovka není součástí dodávky. Na výběr je několik variant dřevodekorů.

Bezpečnost

Všechny přístupné hrany plechu jsou opatřené bezpečnostními ohyby, přístupné rohy kovových dílců jsou sražené nebo zaoblené. Korpus je opatřen oboustrannou svislou dorazovou hranou proti násilnému vtlačení dveří do korpusu. Velikost větracích otvorů je zvolena tak, aby byla bezpečná i pro žáky na prvním stupni základní školy. Odolnost kovových dveří proti vylomení bez použití nástrojů, odolnost proti protočení zámku v montážním otvoru a odolnost proti vylomení pomocí nástrojů odpovídá bezpečnostní třídě B.

Provedení se soklem 120 mm

Konstrukční výška korpusu se soklem je 1920 mm. Sokl má zesílenou konstrukci a je osazen plastovými koncovkami.