Bezpečí nade vše!

8.11.2018

Slyšeli jste už někdy o oční sprše? Nebojte, nejde o nic, co je potřeba k důsledné hygieně. Rozhodně by však měla být samozřejmou součástí pracovišť, kde se pracuje s nebezpečnými látkami. Při zasažení očí jde o velice důležitou první pomoc.

V naší nabídce naleznete oční sprchu v podobě dvou lahví s fyziologickým roztokem a ergonomicky tvarovanou oční miskou, která umožní co nejjednodušší vypláchnutí a kapalina se tak dostane přímo na zasažené oko. Jedna láhev má objem 0,5 l a zajišťuje intenzivní vyplachování po dobu 3 až 5 minut.

Bez ohledu na to, jak velké nebezpečí na pracovišti může hrozit, součástí každého působiště by měla být i lékárnička, jejíž náplň a velikost závisí na počtu zaměstnanců a míře rizika úrazu. Pro malé pracoviště se používají lékárničky s náplní DIN 13157, pro větší pracoviště, kde se zvyšuje pravděpodobnost úrazu, je určena náplň DIN 13169. Kompletní přehled všech našich lékárniček najdete tady.

Můžete si vybrat, jestli chcete dřevěnou, prosklenou nebo plastovou lékárničku. Nabízíme také zdravotnické brašny, které si můžete vybrat právě podle zmíněného typu náplně.