Zpět do: Zajímavosti

Jak zahnat chlad v kanceláři či doma?

26.11.2021

Poslední dny nám venkovní teploty neústupně klesají k bodu mrazu. Chodíme do práce promrzlí a studený vzduch občas navštíví i naši kancelář nebo domov. Ať už skrze otužilého kolegu či rodinného příslušníka, který rád každou chvíli otevírá okno nebo skrze špatné vytápění v místnosti.

Pokud patříte mezi tu část populace, které je permanentně zima, zbystřete. Přinášíme Vám tipy na ověřené pomocníky, kteří vás zahřejí na vašem pracovním místě nebo doma bez nutnosti centrální regulace klimatizace.

Hřejivá podložka pod nohy

Při sedavém zaměstnání bývá většině z nás často zima v práci zejména od nohou. V této souvislosti je dost často zmítán pojem syndrom studených nohou, který často souvisí právě s chladnějším počasím. V takovémto případě je ideálním pomocníkem právě ergonomická podložka pod nohy s nastavitelnou teplotou od 25°C až do 43°C, která je nejen pohodlná, ale i vhodná pro ergonomické sezení a opatřena masážními body. Tím, že ji stačí pouze zapojit do elektřiny, je ideální například v kanceláři, kde chybí klimatizace. Vhodná je ale i do horkých dnů, kdy naopak příjemně chladí.

Funkční topný koberec

Dalším skvělým hřejivým pomocníkem je topný koberec pod kancelářskou židli, který dosáhne do 5 minut od zapnutí až cca 30°C! Jeho základem je speciální topná elektro fólie, oboustranně zašita do kvalitního zátěžového koberce, která nepodléhá procesu stárnutí. Koberec, který najdete v naší nabídce, má navíc výhodu tu, že v případě, kdy dojde k poškození určité části, přestane hřát pouze topný proužek, k jehož narušení došlo. Ostatní části zůstanou plně funkční.

Náš tip: K zahřátí Vám dopomůže i správný výběr kancelářské židle. Mezi hřejivé typy židlí nebo křesel patří zejména židle látkové a kožené kancelářské židle. Méně vhodnými do chladivých dní jsou naopak kancelářské židle ze síťoviny.

Klimatizace s ovládáním přes WIFI

Pokud naopak potřebujete ohřát větší část místnosti je pro Vás ideálním řešením mobilní klimatizace, kterou můžete jednoduše přemisťovat a představuje snadné a rychlé řešení chladu. Nejen, že místnost vytápí, ale i odvlhčuje vzduch a v létě příjemně chladí. Jednoduše ji připojíte do zásuvky, vyvedete odvod tepla a můžete využívat. Navíc ji můžete jednoduše ovládat ze svého mobilu pomocí aplikace a snadno ji zapnout ještě před příchodem do práce. Vaše kancelář vás tedy bude vítat ideální teplotou.

klimatizace s ovládáním přes WIFI

Jaká ideální teplota by měla být v místnosti?

Optimální teplota, která by vyhovovala všem z nás, bohužel neexistuje. Jelikož jsme každý jiný a v různých částech roku na nás působí různé pocitové teploty okolního prostředí máme i jiné potřeby. Existuje nicméně optimální rozmezí od 21 – 23°C, ve kterém by se měla teplota v kanceláři pohybovat. Tato teplota je dle studií ovšem spíše ideální pro průměrného muže, tudíž pro ženy by měla být optimální teplota o něco vyšší.Teplota v pracovní místnosti, je taktéž regulována a chráněna podmínkami BOZP.