Zpět do: Produkty

ZDRAVOTNÍ ŽIDLE: Proč do nich investovat?

23.3.2021

K dokonalému komfortu vede kratší cesta, než se zdá! Dopřejte svému tělu pohodlí bez ohledu na to, jestli zrovna pracujete nebo se věnujete svým osobním věcem. Zdravotní židle Vám při tom budou skvělým pomocníkem. Důsledný výběr židle, která dokáže tělu při sezení nabídnout maximum, navíc doporučují také sami odborníci. Skvělý vliv na tělo mají především židle se systémem BODY-BALANCE-TEC. 

Dynamický sed, který je zkonstruován jako malá nestabilní plošina, která aktivuje hluboký stabilizační systém (svaly břicha, pánevního dna i bránice), který má vliv na správném udržení křivek páteře hlavně v oblasti bederní. Ta je nejvíce a nejčastěji náchylná k funkčním a posléze degenerativním změnám,“ potvrdila MUDr. Andrea Málková zabývající se myoskeletální medicínou v Brně.

Židle se základnou z pneumatiky

Zdravotní balanční židle FREE je ideální ke klasickým, barovým či výškově nastavitelným stolům. Na podobném balančním principu funguje také židle HOVER. Tato židle je vyrobena podle originálního patentu. Podlahová základna je osazena pneumatikou, kterou lze dohustit podle hmotnosti uživatele židle HOVER. Balení židle proto obsahuje také pumpičku.

Styl klasické židle, ovšem s vychytávkami pro pohodlí zad, pak nabízí židle EXETER a EXETER NET. Tyto kousky mohou uživatelům židle poskytnout perfektní tvarování, látkové či síťované čalounění zádové opěrky a v případě EXETER NET také komfortní opěrku hlavu.

Cvičební pomůcka a židle v jednom

Pro kratší dobu sezení můžeme doporučit také zdravotní balanční židli HALF BALL. Sedák této židle je vybaven nafukovacím půlmíčem. Ten můžete později také vyjmout a využít jako cvičební pomůcku. Výhodou sezení na vzduchovém půlmíči je, že sedíte měkce, uvolněně a vždy správně. Vaše meziobratlové ploténky jsou udržovány v mírném pohybu. Tyto minimální pohyby stimulují vnitřní svaly a přispějí tak k tomu, že Vaše záda se budou cítit skvěle.

Ještě stále váháte nad koupí zdravotní židle?