Zajímavosti

26.11.2021
Tipy a triky
Náš tip
Kancelář

ZIMA PŘI PRÁCI: Jak vyzrát na otužilé kolegy?

Pokud patříte mezi tu část populace, které je permanentně v chladném počasí zima, zbystřete. Přinášíme Vám tipy na ověřené pomocníky, kteří vás zahřejí na vašem pracovním místě nebo doma bez nutnosti centrální regulace klimatizace.
12.11.2021

Připravte se na sněhovou nadílku dříve, než příjde!

Svatý Martin letos na bílém koni bohužel nepřijel. Na stromech ještě vlaje listí a my už vás strašíme sněhem. Jenže kupovat vše potřebné na odklízení sněhu až ve chvíli, kdy se nemůžete dostat do práce či domu, je, přiznejme si, lehce pozdě. Včerejším dnem barevný podzim oficiálně vystřídala zima a sněhová nadílka je již skoro za dveřmi. Jste na ni ale již ve své firmě připraveni?
8.10.2021
Tipy a triky
Náš tip

Typy materiálu kancelářských židlí: Jak vybrat ten správný?

Výběr kancelářské židle není mnohdy snadný. Důležitou roli při výběru hraje zejména materiál židle, který by se neměl lehce odřít a stále vypadat jako nový. Jaký je ale rozdíl mezi jednotlivými typy potahů jako je například látka, síťovina či pravá kůže a ekokůže? 
25.2.2021
Tipy a triky

Údržba dílenských stolů: Víte, jak na ni?

Údržba dílenského a kancelářského nábytku je často věc, na kterou zapomínáme. Správnou péčí ale můžeme životnost pracovních pomůcek často prodloužit. Připravili jsme si pro vás minisérii článků o tom, jak si poradit s údržbou konkrétních produktů. První článek věnujeme dílenským stolům.
14.1.2021

Únava v práci: Jak s ní zatočit?

Energie na nule a chuť vrátit se zpátky do vyhřátých peřin. Těžko bychom hledali někoho, kdo v práci nikdy nebojoval s únavou. Jak s ní zatočit?

10.9.2020

4 tipy jak zkrotit stres před veřejným vystoupením

Zkušenost s vystupováním před větším počtem lidí má nejspíš každý člověk. Nutnost prezentovat nadřízenému své výkony v práci nebo představit řešení svého úkolu ve škole je něco, co se spoustě lidí nevyhne. Ne každý je ale rodilý řečník, který si briskně vystřihne monolog před větší skupinou, aniž by zapomněl na něco důležitého, nezakoktal se a nepůsobil nervózně. Existují ale několik tipů, které mohou pomoci zmírnit stres a zvýšit úroveň přednesu.
25.6.2020

Statistiky pracovních úrazů: Kolik se jich denně přihodí?

Bezpečnost na pracovišti je jedou z věcí, kterou není radno podceňovat. Stav podlahy, volba obuvi, ale také únava či absence bezpečnostních prvků mohou přispět k úrazu na pracovišti, které se podle statistik z loňského roku nejčastěji stávají hned na začátku týdne.
9.6.2020
Tipy a triky

Jaký vliv na nás mají barvy?

Rozumět lidské psychice může být mnohdy více než užitečné. Naše nálady, pocity a dojmy jsou ovlivněny mnoha faktory a barvy jsou jedním z nich. Některé v nás vzbuzují agresi, jiné pocit chladu, další například hlad. Kterým barvám se proto v kancelářích a kontaktních centrech vyvarovat?
2.6.2020
Tipy a triky
Kancelář

Open space: Pomocník, nebo přežitek?

Nejdříve jsme je znali jen z amerických filmů, po čase už se ale dostaly také k nám. Řeč je o kancelářích typu open space. Jak už překlad napovídá, jedná se o větší kancelář s otevřeným prostorem, kterou spolu sdílí více zaměstnanců. Prvotní nadšení vystřídají často rozpaky z nedostatků, které tento styl kanceláří má. Jaké jsou hlavní výhody a co lze naopak pokládat za ty největší nevýhody? A co zasadilo v poslední době open space nějvětší ránu?
12