Zpět do: Zajímavosti

Vzdorují nejen zlodějům: Čemu dokáží odolávat dnešní sejfy?

24.3.2020

Sejfy a trezory jsou dnes už téměř běžným vybavením nejen pošt a úřadů, ale také většiny obchodů. Stále častěji si je ale také pořizují lidé do svých domácností. Není nutné mít doma schovány statisíce, abychom nad koupí sejfu či trezoru měli začít uvažovat. Tyto šikovné skříňky nám mohou pomoci bezpečně uchovávat také nejrůznější cennosti, dokumenty, šperky, osobní doklady, nebo třeba léky. 

Klíč můžete zahodit, pokud si troufnete

Doby, kdy sejfy fungovaly pouze na klíč, který mívali filmoví hrdinové pod polštářem, nebo ve spodním prádle, jsou dávno pryč. Dnes se otevírá většina sejfů pomocí kódu, který do něj elektronicky zadáte. Není ale výjimkou ani přístroj, který můžete otevřít pomocí otisku prstu. Výhodou těchto šikovných kousků je to, že vás ani amputace prstu či změna otisků neochudí o obsah, který jde do kovové skříňky vložili. Tedy, alespoň v případě sejfu BIOTEC-LAP, který má elektronické nouzové otevírání. Výrobci ovšem počítali také s tím nejčernějším scénářem, který v případě krize může nastat, a tak k sejfu přidali také dva nouzové klíče pro mechanické otevření.

NAŠE NABÍDKA TREZORŮ/SEJFŮ S ELEKTRONICKÝM ZÁMKEM:

Oheň není problém, pokud sejf nedáte péct

Nabídka sejfů je dnes opravdu široká a nejspíš nikoho proto nepřekvapí, že výrobci těchto šikovných krabiček přišli s variantou, která je ohnivzdorná. Pravdou sice je, že pokud necháte sejf v plamenech delší dobu, nejspíš jeho stav i obsah bude dost citelně poškozen. Přibližně 120 minut žáru by ale uvnitř cennosti měly s klidem vydržet. Bezpečnostní schránky si stojí v takových případech ještě o trochu lépe – obsah dokáží uchránit až po dobu 72 hodin.

NAŠE NABÍDKY OHNIVZDORNÝCH SKŘÍNĚK:

Pokud se Vám nechce otevírat dvířka sejfu pokaždé, když do něj budete chtít něco vložit, pak nejspíše oceníte důmyslnost výrobců. Vymysleli totiž nábytkové sejfy s otvorem pro vhoz.

Klíče jsem ztratil, kód si nepamatuji

Napadlo vás někdy, jakým způsobem se do sejfů a trezorů dostávají manažeři hotelů, jejichž hosté zapomenou, jaký kód na začátku svého pobytu vymysleli?

Pro tyto případy se využívá takzvaný master code. Master kód je číselná kombinace, která je po spojení se zadáním mřížek tou nejkratší cestou k otevření sejfu. Navzdory dobrému úmyslu výrobců však může také dojít ke zneužití této nouzové možnosti otevření sejfů.

NAŠE NABÍDKA TREZORŮ/SEJFŮ S MECHANICKÝM ZÁMKEM:

Zvažujete koupi sejfu a potřebujete poradit? Můžete si přečíst náš článek, ve kterém jsme pro vás vypsali podrobné vlastnosti sejfu, podle kterých se můžete rozhodnout. Zároveň u nás můžete zjistit, jaké bezpečnostní třídy sejfů jsou pro Vaše účely vhodné.