Zpět do: Zajímavosti

Údržba dílenských stolů: Víte, jak na ni?

25.2.2021

Údržba dílenského a kancelářského nábytku je často věc, na kterou zapomínáme. Správnou péčí ale můžeme životnost pracovních pomůcek často prodloužit. Připravili jsme si pro vás minisérii článků o tom, jak si poradit s údržbou konkrétních produktů. První článek věnujeme dílenským stolům.

Dílenský nábytek je sám o sobě konstruován tak, aby vydržel větší zátěž. Přesto je dobré věnovat i tomuto typu nábytku občasnou péči.

Kovový materiál: jak jej čistit?
Při omývání a čištění kovové konstrukce či jiných železných částí stolu používejte šetrný materiál. Nedoporučuje se na takový materiál používat drátěnky, prostředky s větším množstvím chemie, tekuté či klasické písky a podobně. V opačném případě by totiž mohlo hrozit poškození. Ideální je vlažná mýdlová voda a šetrný hadřík (ideálně bavlněný nebo z mikrovlákna).

Dřevěná deska stolu: důslednost s nátěry i omezení vlhkosti
Samostatnou kapitolou jsou pak dílenské stoly s dřevěnou deskou, které vyžadují ještě větší šetrnost. V přpadě tohoto typu stolů je dobré se řídit přímo radami výrobce. Obecně bychom ale mohli říct, že není dobré takový typ stolu vystavovat vzdušné vlhkosti a nevystavovat vodě. Desku bychom navíc neměli nadměrně zatěžovat teplem a pravidelně bychom ji měli ošetřovat speciálním nátěrem.

PRODUKTY VHODNÉ K ÚDRŽBĚ DÍLENSKÝCH STOLŮ: