Zpět do: Inspirace

Teambuilding: Co v kolektivu podniknout?

7.5.2020

Utužování kolektivu může mít mnoho podob a záleží vždy jen na kreativitě nadřízených. Bezesporu je ale vždy prospěšné jakkoliv kolektiv stmelovat. A to nejen v době, kdy je vaše společnost teprve v plenkách, případně při otevření nového oddělení/budování nového týmu. Vytáhnout občas své zaměstnance od pracovních povinností a dopřát jim trochu rozptýlení ve společnosti svých kolegů není zkrátka od věci vůbec nikdy.


Přinášíme vám pár tipů, co na team buildingu podniknout:
• Ostřílenou klasikou je lasergame. Fotky svých známých, kteří si vyrazili s kamarády/kolegy zahrát tuto populární vojenskou hru jste už určitě na svých sociálních sítích zahlédli.

• Vyrazte na vodu. Raft, kajaky, cokoliv. Zakotvit večer někde u ohně s opečeným buřtem potom může mít přidanou hodnotu. Nezapomeňte ovšem na to, že ne pro všechny je pobyt v okolí vody příjemný.

Střelba z luku. Nezapomeňte mít pro své zaměstnance přichystanou jakoukoliv motivující výhru. Například den volna navíc? Voucher do čokoládového království? Možnost homeoffice?

Bowling. Nejde sice o moc kreativní aktivitu, ale v dobách, kdy venkovní prostředí nepřeje aktivitám na čerstvém vzduchu… můžeme vzít za vděk i tímto.

Lanové centrum. Stejně jako v případě vody se ale ujistěte, že není ve vašem týmu někdo, komu může být nepříjemné koukat na zem s poněkud větším nadhledem. Pokud nikdo ze zaměstnanců není proti, pak mohou být právě aktivity v lanovém centru možnost užít si spousta zábavy.

• Další možností je například propojit společnou večeři s nějakou zábavnou aktivitou. Využijte toho, co je předmětem vašeho podnikání! Pracujete ve stavebnictví? Můžete například rozdělit zaměstnance do týmů a dát jim za úkol během přiděleného času postavit z lega co nejvyšší komín. Neméně složité na vymýšlení aktivit je například také textilní odvětví, kde mohou například týmy oblékat figurínám oblečení na čas. Kreativitě se jednoduše meze nekladou. 

Nezapomeňte ovšem, že také v tomto případě jde o soutěž a nějaká odměna by tedy vítěze neměla minout.