Zpět do: Inspirace

Sněhová nadílka: jak se s ní vypořádat?

7.1.2021

Neprůchozí chodník, náledí nebo zapadlá auta jsou jen zlomkem nepříjemností, které může sníh a mráz způsobit. Nepodcenit přípravu na sněhovou nadílku se proto vždy vyplatí. Jaké náčiní mít v zimních měsících „po ruce“?

Nádoby vyrobené z odolného sklolaminátu jsou určeny k uskladnění posypového materiálu, jakým je například sůl, písek, štěrk a podobně. Povrch nádob je odolný vůči povětrnostním vlivům a snadno se čistí od sprejového postřiku. Tyto nádoby s posypovým materiálem bývají nejčastěji instalovány na frekventovaných a rizikových úsecích, jakými mohou být mosty, zastávky, rozsáhlejší areály budov a podobně.

Hrabla na sníh jsou nedílnou součástí všech míst, které je nutné v zimě udržet průchozí. Jedná se zejména o terén, který je cestou pro imobilní osoby či kočárky. Jeho pořízení je tak dobré prakticky před každou budovu pro případ nutnosti odhrabat sněhovou nadílku.

Posypový vozík usnadňuje manipulaci a úpravu komunikací. Jeho nádoba má objem 45 litrů a během práce je možné regulaci posypu řídit pomocí ovládací páky. Stabilní konstrukce a mohutné pneumatiky zaručují dobrou manipulaci. Posypový vozík má navíc výhodu snadné „aklimatizace“, je ideálním například pro hnojivo, osivo a podobný materiál.

Lopata je sice věcí, kterou využijeme celoročně, ale její absence může v zimě mrzet možná více než v jiných ročních obdobích. Odklízení sněhu například z menších schodů, nebo úklid uschlého bláta poté, co sníh roztaje, se nepochybně bude dělat lépe s lopatou, než širším hrablem.