Zpět do: Zajímavosti

Skladování chemikálií: Čím se řídit?

3.4.2020

Některé z chemických prostředků jsou v současných dnech nedostatkovým zbožím. Jak jsme ale zmínili v předchozím článku, není složité si například dezinfekci vyrobit přímo doma. Ne každá chemie je ovšem tak snadná na přípravu i skladování. Jak bychom měli větší množství, případně méně bezpečné chemické prostředky skladovat? 

Nejprve bychom měli brát v potaz, že na skladování chemikálií jsou dány normy. Za účelem skladování chemických látek je potřeba mít odpovídající prostory, označení látek a podobně. Podrobné pravidla jsou k dohledání na internetu, například na stránkách bozpprofi.cz

Základem je samozřejmě výběr správné nádoby. Možností jsou sudy, kanystry nebo jiné nádoby. Větší množství kapallin je pak možné skladovat také v IBC kontejnerech.

Pro co nejlepší manipulaci a případné dávkování do menších lahví a dóz, je možné opatřit například mosazným kohoutkem, výpustný kohoutek, nebo dávkovač k plastovým kanystrům. Důležité je také nezapomenout na krizové případy, kdy dojde k úniku kapalin. Pro tyto případy je dobré, a dle norem také nutné, mít po ruce sorbenty. Praktickou věcí jsou rovněž záchytné vany.

Neméně podstatné je při skladování chemikálií správný výběr regálů, či bezpečnostnch skříní.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací o používání cookies naleznete v sekci Vše o nákupu. Souhlasím