Zpět do: Produkty

Sklad, dílna, stěhování: Bez čeho se neobejdeme?

30.3.2021

Manipulace s těžkými věcmi není komplikace jen při práci ve skladech, stěhování nábytku nebo zásobování restaurací. Situací, kdy potřebuje výbavu na přesun těžkého břemena určitě mnozí z nás zažili nespočet i mimo své zaměstnání. Přinášíme Vám pár tipů na vychytávky, které Vám při manipulaci s objemnými věcmi mohou pomoci!

Základním pravidlem při manipulaci s těžkými věcmi je především brát zřetel na bezpečnost. Především by se do takových akcí nikdy neměl pouštět jednotlivec sám.

Sklad: Bez čeho se neobejdeme?
Jsou věci, bez kterých se v provozech funguje velice těžko. Patří mezi ně například vysokozdvižné vozíky a zakladače. Jak už z jejich názvu vyplývá, tyto stroje usnadní manipulaci s věcmi, které máme uložené ve vyšší místech, jakými mohou být například regály. Přesouvání těžkých věcí nám poté ve skladech může ulehčit například paletový nebo plošinový vozík.

Náš TIP: Usnadněte si manipulaci s krabicemi pomocí válečkových dopravníků

Dílna: Co rozhodně nesmí chybět?
Pravděpodobně každý, kdo má zkušenosti s prací v dílně ví, že existuje několik pracovních pomůcek, bez kterých se na tomto pracovišti nelze obejít. Patří mezi ně například hydraulické zvedáky, stojany a rudly na tlakové lahve, či dílenské jeřáby.

Zásobování: Co nám jej může ulehčit?
Pro manipulaci s těžkými věcmi při zásobování obchodů či restaurací doporučujeme klecové či kontejnerové vozíky, plošinové vozíky a v neposlední řadě také rudly. Pro situace, kdy je potřeba těžké věci přesunout v místech, která nejsou bezbariérová, je vhodné využít schodišťový rudl. Ten je vybaven speciálními kolečky a manipulace je tak snazší.

Stěhování: Nepostradatelné pomůcky
Stěhování si nejspíš vyzkoušel každý z nás a tak dobře víme, jak jaké utrpení to někdy může být. S vychytávkami, jako jsou přísavné zvedáky, manipulační kleště si zvedací tyče bude však celý proces rychlejší a snadnější. Velkou službu mohou při manipulaci s věcmi také stěhovací plošiny.

NÁŠ TIP: Manipulační technika patří mezi naše oblíbené sekce, které často můžete najít v oddělení slev a akčního zboží.