Zpět do: Inspirace

REPONIO: Závěsný systém do dílny i garáže

22.4.2022

Přemýšlíte, jak účinně využít prostor a zároveň efektivně a bezpečně uložit vše potřebné? Vyzkoušejte praktický a závěsný systém REPONIO, díky němuž budete mít vše zavěšeno na svém místě a tudíž ihned po ruce! 

Závěsný systém REPONIO Vám pomůže nejen s pořádkem, ale i bezpečností při uložení všech Vašich věcí a nářadí. Včetně toho, že je systém REPONIO nejen jednoduchý na instalaci, je i plně variabilní a díky nadmíře příslušenství i snadno kombinovatelný. Jednotlivé háčky, boxy a police v něm můžete totiž snadno přemisťovat, přesně tak, jak potřebujete. Navíc šetříte i drahocenné místo na podlaze. V případě potřeby systém můžete také snadno demontovat a opětovně použít jinde.

Závěsný systém REPONIO obstojí nejen v hobby, ale i profi řemeslné dílně, kdy potřebujete efektivně uložit veškeré nářadí a pomůcky pro práci. Díky jeho estetickému provedení ale skvěle zapadne také do garáže, pracovny, kuchyně, technické místnosti či kancelářských prostor.

Závěsné panely a šroubovací lišty

Základní prvek závěsného systému REPONIO tvoří kvalitně zpracovaný závěsný panel HAREO, který je vyroben ze 100% recyklovaného PVC a v naší nabídce ho najdete o délce až 200 cm. Nosnost panelu HAREO činí až 200 kg/m2, a tak s přehledem udrží vše, co najdete vevnitř i venku na zahradě. Jednotlivé panely můžete také snadno kombinovat nad sebe či vedle sebe a vytvořit si tak systém přesně dle Vašich potřeb.

Náš tip: Pro uložení pouze menšího počtu nářadí či drobných věcí například v kuchyni doporučujeme využít také šroubovací lišty VERSO o délce 100 nebo 200 cm.

Závěsné lišty pro panely

Nejvhodnějším řešením pro připevnění panelů HAREO na zeď je jejich zavěšení na závěsné lišty TIGLIA, které snadno připevníte ke zdi pomocí hmoždinek s vruty (nejsou součástí balení).

Závěsné lišty TIGLIA nabízí navíc možnost montáže na všechny typy povrchů, pohodlně tak lišty připevníte nejen na zděnou zeď, ale i například na dřevo, sádrokartón, beton či OSB desky. Závěsné lišty TIGLIA lze na potřebný rozměr také pohodlně dle potřeb zkrátit pomocí pilky na železo, brusky nebo řezného kotouče.

Náš tip: Aby závěsný systém REPONIO nejen dobře fungoval, ale i dobře vypadal, můžete k zakončení panelů využít také estetické rohové lišty LATIA, spojovací lišty ELIDO i zakončovací lišty FINIO.

NÁVOD: Jak závěsný systém REPONIO snadno připevnit.

Háky a držáky k zavěšení

K zavěšení jednotlivých věcí a nářadí Vám nejvíce pomohou všestranné háky a držáky s nosností 80 kg, díky kterým zavěsíte na panely naprosto cokoliv. Vybírat můžete například nejoblíbenější kovové háky SIMPLO či vysoce odolné pogumované háky PLURIA.

Skvělým pomocníkem pro uložení nářadí se Vám také stane magnetický držák, na který připevníte nejlepší šroubováky, kleště nebo stranové klíče, které nejčastěji používáte. V garáži či spižírně pak dále oceníte například speciální háky na míče, lyže či například hák na jízdní kolo, hadice i tyče.

Police, koše a boxy pro vše ostatní

Do košů a boxů pak následně uložíte předměty, které se nehodí k zavěšení na háky nebo k umístění do držáků. Drátěné koše VIDULA můžete využít například pro skladování věcí, které chcete mít přehledně na očích či jednoduše potřebují dýchat – sportovní vybavení, oblečení i drobné předměty. Plastové koše PIXA a PIXINA pak pojmou ostatní nástroje, spotřební materiál, ručníky nebo hračky.

Pro nejmenší drobnosti jako jsou šroubky, vruty, matice, knoflíčky, či kolíčky na prádlo Vám pak nejlépe poslouží posuvné plastové zásobníky SPOLIA. S objemným vybavením, míči nebo hračkami si hravě poradí například závěsný textilní koš TELA XXL. Na panely můžete zavěsit také dílenské police ARTEO nebo drátěné police PLANO, na které snadno umístíte například čistící prostředky či třeba aku vrtačku.

Podívejte se, co vše se dá pověsit na zeď pomocí závěsného úložného systému REPONIO také v předem připravených inspiracích ZDE.