Zpět do: Zajímavosti

Zima je za dveřmi. Připravte se na první sníh s předstihem!

12.11.2021

Svatý Martin letos na bílém koni bohužel nepřijel. Na stromech ještě vlaje listí a my už vás strašíme sněhem. Jenže kupovat vše potřebné na odklízení sněhu až ve chvíli, kdy se nemůžete dostat do práce či domu, je, nalejme si čistého vína, lehce pozdě. Včerejším dnem barevný podzim oficiálně vystřídala zima a sněhová nadílka je již skoro za dveřmi. Jste na ni ale již ve své firmě připraveni?

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pomůcky, se kterými zvládnete posyp svých příjezdových cest, odklízení sněhu i plynulou cestu do práce bez starostí.

Nádoby na zimní posyp

V momentě, kdy napadne první sníh a není sněhu již po kolena, je čas na posypový materiál. Nejvíce využívanými jsou písek, štěrk a sůl, se kterou ovšem raději s mírou. Je totiž velice agresivní a neprospívá ani rostlinám ani domácím mazlíčkům. 

Pro uložení podsypového materiálu jsou nejvhodnější speciální nádoby na zimní posyp, které jsou vyrobeny z odolného sklolaminátu s panty z nerezavějící oceli. Ostatní ocelové díly jsou žárově pozinkovány a vnější povrch vykazuje velmi vysokou odolnost vůči povětrnostním a chemickým vlivům, tudíž se nemusíte bát, že by Vám nádoba zrezivěla či se jiným způsobem poškodila. Je také velice snadná k čištění sprejových nástřiků.

Posypový vozík

Při posypu můžete na menší ploše či malé příjezdové cestě využít  klasické metody ručního posypu. Při větší ploše raději ovšem doporučujeme pomocníka v podobě posypového vozíku, do kterého se toho nejen hodně vleze, ale zároveň rozsype posypový materiál (sůl, písek, štěrk) příjemně za vás a vy ulevíte svým rukou, oproti táhání těžkých pytlů s posypem. 

Posypový vozík má velké, široké pneumatiky o průměru až 310 mm i pohodlnou ovládací páku na regulaci množství posypu na rukojeti. Je rovněž doplněn o kónickou násypku ve spodní části.

Vstupní čistící rohože

Při vstupu do budovy se rovněž připravte na to, že se sněhu jen tak nezbavíte. Navíc díky posypům si sebou nepřinesete do budovy jen sníh. Abyste předešli kluzkým podlahám a případným úrazům, doporučujeme zakoupit rovněž čistící rohože, které z vašich bot nejen odstraní vlhkost, ale i nečistoty, zabrání tak jejich roznášení v budovách či na pracovišti. To přináší úsporu nákladů a času potřebného pro úklid podlahových ploch.

Tip pro Vás: Nyní vstupní čistící rohože v akci 1+1 ZDARMA!

Sněhová nadílka s sebou přinásí ovšem i ukrutnou zimu, která při celodenním sezení v kanceláři určitě není příjemná. Přečtete si více o tom Jak zahnat chlad v kanceláři a zpříjemněte si krátké zimní dny v práci už nyní!