Zpět do: Inspirace

On-line meetingy: kam přesunout virtuální schůzky?

1.4.2021

Pandemie přesunula do on-line prostředí vše, co bylo jen trochu možné. Podání rukou je nyní minimálně dočasně věcí minulosti, stejně jako pracovní schůzky, na které jsme mohli dorazit osobně a sedět ve větším počtu lidi v jedné místnosti bez rozestupů či dokonce roušek.

Většina pracovních jednání se tak nyní odehrává ve virtuálním světě. Přinášíme Vám několik tipů na to, co může dočasně vystřídat zasedací místnosti a posloužit pro on-line schůzky s kolegy/obchodními partnery či třeba zájemci o práci.

Teams
Patrně nejvyužívanější platformou je nyní aplikace Teams, kterou kromě firem využívá také řada vzdělávacích zařízení. Její užívání je jednoduché. Teams můžete užívat na notebooku, tabletu nebo také mobilním telefonu a vést jejím prostřednictvím meetingy s větším počtem lidí. Její nevýhodou může být ale fakt, že při užívání jinde než na notebooku se často obraz uživatele ořeže jinak, než je jemu samému zobrazeno.

Skype
Jakkoliv se mohlo zdát, že tato aplikace upadá do zapomnění, stále ji pro interní komunikaci využívalo mnoho firem. Zpět na koně ji ovšem vrátila právě pandemie. Její používání je jednoduché, jedinou nevýhodou může být fakt, že je potřeba pro její užívání zaregistrovat účet a mít osoby, se kterými chcete komunikovat, zařazeny do listu kontaktů.

WebEx
WebEx funguje na podobném principu jako Teams. Mezi vychytávky, které tato aplikace nabízí patří například nahrávání průběhu nebo také sdílení plochy. Nevýhodou je, že pokud počítáte se schůzkou pro více než tři lidi, může být tato aplikace zpoplatněna.

ZOOM
Proslulá a velice oblíbená aplikace ZOOM dnes hostí spoustu on-line setkání. Abyste ji však mohli používat, je potřeba její instalace. Aplikace je vhodná pro větší i menší setkání, byť jiné připojení než přes počítač může být mnohdy trochu oříšek. Nastavení webináře pak vyžaduje větší důslednost.

Google Meet
Google meet je ideální nástroj v případě, kdy si nechcete žádnou aplikaci instalovat. Jednoduše stačí zadat e-mail člověka, se  kterým chcete komunikovat. Pro používání této aplikace je však nutné mít lidi v kontaktech, případně je o hovor předem zažádat. Mezi nevýhody této aplikace patří skutečnost, že jinde, než na prohlížeči Chrome ji bohužel „nerozjedete“.