Zpět do: Produkty

NOVINKA: Elektrické přímotopy a plynové turbíny

10.1.2023

Potřebujete co nejdříve vyhřát studený byt či komerční prostor? Nebo rychle rozmrazit stroj a vodovodní vedení? Máme pro Vás řešení! Nově do naší nabídky zařazujeme také praktická a výkonná průmyslová topidla!

Praktická topidla slouží k rychlému a efektivnímu vytápění místnosti či konkrétního místa v různě velkých průmyslových prostorech. Skvělým řešením jsou zejména v prostorech, kde chybí centrální topení nebo kde centrální vytápění není z mnoha důvodů dostačující.

Elektrické přímotopy pro menší prostory

Elektrické přímotopy s maximálním topným výkonem do 5 kW jsou vhodné k vytápění menších prostor jako jsou například chaty, chalupy, domácí dílny, sklepy, garáže a další. Díky jejich výkonu Vám tak efektivně zajistí, zejména v chladných dnech, že Vám při práci už nadále nebudou mrznout ruce a nohy. 

Elektrické přímotopy do komerčních prostor

K vytápění komerčních prostor a bodovému vyhřívání venkovních pracovišť či rozmrazování strojů a například i vozidel doporučujeme spíše výkonnější průmyslové elektrické přímotopy:

Horkovzdušné plynové turbíny

K vyhřívání či vysoušení odvětraných prostor a k rozmrazení průmyslových strojů či například vodovodního topení doporučujeme zvolit spíše horkovzdušné plynové turbíny, které mění mechanickou a tepelnou energii ze strojů a plynů a přeměňují ji na mechanickou práci a roztáčí tak hřídel samotné turbíny.

Vybraná topidla z naší nabídky jsou navíc díky nízké hmotnosti také plně přenosná, takže je s sebou můžete vzít například i na chalupu, chatu, do dílny, sklepu nebo do garáže. Výkonnější průmyslová topidla jsou pak skvělým řešením také například do autodílny, skladu nebo průmyslových provozů a hal. Díky ochraně proti přehřátí a termostatu jsou navíc i velice bezpečná.

Všechna topidla slouží vždy jako doplněk k běžnému topení a to hlavně vlivem vyšší spotřeby elektrické energie.

Při výběru doporučujeme zohlednit zejména tyto parametry:

  • Velikost a izolační schopnosti místnosti
  • Frekvenci používání topidla
  • Maximální topný výkon
  • Stupeň ochrany
  • Bezpečnostní funkce
  • Příkon
  • Hmotnost