Zpět do: Produkty

LAMELY aneb Jak zabránit úniku tepla ve skladu či dílně!

17.1.2023

Potřebujete zabránit průvanu a úniku tepla ve svém skladu nebo ve výrobní hale? Velká část tepla ze skladovacích nebo výrobních hal uniká právě vstupními prostory, jako jsou dveře, vrata, průchody, průjezdy apod. Řešením pro snížení tepelných ztrát a hladiny hlučnosti jsou plastové lamelové clony! Více o výhodách lamelových clon se dočtete v tomto článku. 

Lamelové clony

Lamelové clony jsou plastové pásy z čirého PVC různé délky, které se zavěšují do vstupních prostor či průchodů na ocelovou lištu tak, že se vzájemně překrývají buď 50% nebo 100% své šíře, a tím velice efektivně

  • snižují nejen tepelné ztráty,
  • hladinu hlučnosti,
  • ale i objem prachu, který proudí do objektu.

Díky svým úsporným vlastnostem tak své uplatnění nachází nejen ve výrobních halách, skladech, továrnách, ale i například v obchodech v rámci oddělení prostor s různou teplotou. Lamelové clony jsou navíc velice odolné vůči průjezdům manipulační techniky. 

Lamelové clony dle možnosti uchycení:

Dle možnosti uchycení můžete lamelové clony vybírat s pevným či posuvným uchycením. 

Lamelové clony s pevným uchycením umožňují montáž do otvoru nebo nad otvor. 

Lamelové clony s posuvným uchycením je možno navíc odsunout i podél zdi mimo otvor. Posuvné uchycení nedoporučujeme do otvoru s průjezdem VZV vozíků. 

Lamelové clony v naší nabídce naleznete s 50% či 100% překrytím. Čím vyšší procento krytí, tím vyšší minimalizace tepelných ztrát z objektu.

Po objednávce lamelových clon budete kontaktováni pro upřesnění rozměrů otvoru, způsobu uchycení a s žádostí o zaslání náčrtu nebo fotografie prostoru, do kterého plánujete clonu umístit.