Zpět do: Inspirace

Jak na horké letní dny v kanceláři

24.6.2021

Horké letní dny klepou na dveře. Zatímco ve volnu se s nimi dá vypořádat poměrně snadno, zvládnout tropické teploty v kanceláři může být někdy trochu výzva. Přinášíme Vám pár tipů, jak nástrahy léta zvládnout s přehledem také v zaměstnání!

Základem je samozřejmě zvolit vhodné oblečení – zatímco ráno při cestě do práce se například svetrová halenka může jevit jako výborný nápad, odpoledne po cestě z práce budete možná v takovém oblečení své volby hořce litovat.

Klimatizace: Dobrý sluha, pokud víme, jak jej nastavit

Většina moderních kanceláří má k dispozici klimatizaci, která ale bohužel dříve během pandemie neměla být užívána. Pokud zrovna vaše kancelář bohužel klimatizací nedisponuje, můžete si zakoupit mobilní, která v létě poslouží pro ochlazení místnosti a v zimě naopak pro její vytopení. Nezapomeňte ovšem klimatizaci správně nastavit – teplota uvnitř by měla být maximálně o 5 až 7 stupňů méně, než je venkovní teplota. Předejdete tak teplotním šoku, který by na vás po opuštění pracoviště venku čekal. A dost možná tak své tělo ušetříte od nemoci…

Jiným řešením mohou být například menší větráky, které mohou být nejen příjemnější, ale zároveň zamezí klasickým dohadům o tom, jak by klimatizace měla být nastavena.

Židle: Dokáže mít větší vliv, než se zdá

Bytelné kožené židle jsou sice designové, neskutečně pohodlné a mnoho vydrží, ale pro letní dny nejsou úplně „to pravé, ořechové“. Ideální jsou pro kancelářské židle, které jsou celosíťované, nebo mají alespoň síťovaný opěrák. Právě tento typ křesel a židlí má lepší cirkulaci vzduchu a zabraňují tak zbytečnému pocení.

Kancelářská židle se síťovaným opěrákem LEXI, šedá

Pravidelný pitný režim o příjemné osvěžení

V neposlední řadě může horké letní dny v kanceláři zpříjemnit také chlazené pití v podobě ledové kávy nebo také zmrzlina. Zcela určitě ale nezapomínejme na klasický pitný režim. V průběhu klasického dne by měl dospělý člověk vypít něco mezi 2 až 3 litry tekutin denně. Pokud se ale jedná o horké dny, pak bychom měli do svého těla dostat právě ony 3 litry.