Zpět do: Inspirace

ELEMENT: Jednoduchý policový systém na zeď za příjemnou cenu

24.6.2022

Přemýšlíte jak rychle, chytře a esteticky uložit vše potřebné v domácnosti, sklepě, garáži nebo dílně na své místo? Vyzkoušejte praktické nástěnné regály ELEMENT SYSTÉM, které představují stabilní a odolný policový systém na stěnu za velice výhodnou cenu! Nechte se inspirovat již nyní!

O systému ELEMENT

Element System je originální nástěnný policový systém od zavedené firmy ELEMENT SYSTEM. Policový systém najde široké uplatnění jako efektivní úložný prostor v domácnostech, sklepech, garážích, zahradních domcích, technických místnostech, ale také v kancelářích. Nástěnné regály jsou tvořeny kovovými stojinami, které se montují na zeď. Do stojin se zavěšují nosníky (držáky polic), na které se zavěšují police. Rozmístění polic a košů si navíc můžete plně přizpůsobit. 

Výhody nástěnných regálů Element System

 • Široké uplatnění - nástěnný regálový systém ELEMENT najde široké uplatnění jako úložný prostor v domácnostech, sklepech, garážích, ale také v kancelářích
 • Variabilita - podle potřeby můžete police snadno kdykoliv přemístit či přidat další. Rozvržení prvků je tedy jen na Vás.
 • Jednoduchá montáž - stojiny během chvíle připevníte ke zdi a poté stačí jen rozmístění prvků dle Vašich potřeb.
 • Kvalita a design - regálový systém ELEMENT se hodí téměř do každého interiéru a tvar místnosti pro něj není překážkou. Německý výrobce Element System se vyznačuje vysokou kvalitou, kterou si udržuje již více než 50 let.
 • Příznivá cena - i přes své výhody a kvalitu není tento originální nástěnný policový systém drahou záležitostí.

Jak policový systém ELEMENT na stěnu umístit?

Jednotlivé prvky policového systému na stěnu ELEMENT si poskládáte přesně dle Vašich potřeb a představ velice snadno a rychle. Budou Vám k tomu stačit pouze 4 kroky!

Krok 1.Vyberte si stojiny

V prvním kroku je důležité vybrat vhodné stojiny. Všechny stojiny policového systému ELEMENT v různé délce pořídíte vždy v bílé nebo šedo-stříbrné variantě. Stojiny můžete vybírat ze 2 typů:

 • Jednořadé stojiny- vhodné pro umístění jednoho samostatného závěsného regálu.
 • Dvouřadé stojiny - využijete pro umístění více regálů vedle sebe. Dvouřadé stojiny jsou také potřebné pro specifický typ polic (zejména dřevěné laminované a drátěné police).

Krok 2.Vyberte si police

Dalším klíčovým prvkem pro sestavení regálů ELEMENT a uložení všeho potřebného je výběr správného rozměru a počtu polic či drátěných košů. Vybírat můžete:

 • Kovové police - na nosníky se nasadí bez použití spojovacího materiálu. Nosnost police 25-30 kg. Dodáváme v bílé a šedé barvě. Zavěšují se na nosníky typu PRO
 • Laminované dřevěné police - tloušťka polic je 18 mm a jsou dlouhé 800 a 1200 mm. Hloubka činí 200 nebo 300 mm a najdete je v barvě/dezénu: bílá, šedá, buk, dub. Dřevěné police se pokládají buď na nosníky typu PRO nebo pro pevnější spojení doporučujeme přišroubovat ke speciálním nosníkům pro dřevěné police - typ ANGLE nebo nosníky typu U (v kombinaci s montážními úchytkami)
 • Drátěné police - vyrobeny z ocelového drátu. Nosnost 40 kg. Dodáváme v bílé a šedé barvě. Zavěšují se na nosníky typu WIRE
 • Drátěné závěsné koše - nosnost 18 kg. Dodáváme v bílé a šedé barvě. Koše se zavěšují na speciální nosníky, které jsou součástí balení košů. Umístit je můžete na jednořadé i dvouřadé stojiny.

Krok 3.Vyberte si nosníky

Pokud již máte vybrány stojiny i určitý typ police můžete přistoupit k výběru nosníků. U výběru nosníků záleží zejména na typu police a způsobu zavěšení.

Plechové panely na nářadí

V případě, kdy budete chtít policový systém ELEMENT umístit do dílny, můžete k uložení nářadí využít namísto polic také v určitých místech i plechové panely na nářadí, na které své nejpoužívanější nářadí a techniku pohodlně zavěsíte.

Panely na nářadí ELEMENT SYSTEM nabízí vše, co potřebujete k profesionálnímu uspořádání nářadí ve Vaší dílně, pracovně nebo garáži. Základním komponentem jsou moduly děrovaného ocelového plechu, ze kterých je možné sestavit nástěnný panel požadované velikosti. Následným rozmístěním vybraných háčků, držáku a boxů si plochu zorganizujete přesně podle svých představ.

Příslušenství k nástěnným regálům

Můžete u nás zakoupit také veškeré příslušenství potřebné k nástěnným regálům, jako jsou montážní úchytky, vruty, hmoždinky nebo i doplňky, jako jsou efektivní policové zábrany.

Krok 4. - Montáž

A jak rychle nástěnné panely ELEMENT, pokud již máte vše vybráno, sestavit? Podívejte se na to v následujícím videu:

TIP: Inspirujte se návrhy rozmístění háčků, držáků, polic a boxů pro panely na nářadí ELEMENT SYSTEM v našem virtuálním showroomu a rovnou objednejte jednotlivé prvky, které vás zaujmou!