Zpět do: Inspirace

7 tipů: Vánoční dárky (nejen) pro studenty

18.11.2022

Sháníte vánoční dárek pro malého školáka nebo již pro většího samostatného středoškoláka či například studenta práv? Máme pro Vás 7 praktických tipů na dárky, které určitě potěší každého z těchto studentů! 

1. Nástěnky a tabule nejen na poznámky

Prvním z praktických tipů na vánoční dárek pro studenta je zejména praktická víceúčelová korková nástěnka či popisovací tabule, na kterou si školák i student může umístit nejen rozvrh hodin a týdenních aktivit, důležité termíny či připomínky, ale i oblíbené obrázky či plakáty, které bude mít při studiu či psaní domácích úkolů vždy na očích.

Náš tip: Vybrané nástěnky a tabule můžete vybírat také v akci 1+1 ZDARMA a udělat tak radost až 2 studentům najednou!

2. Plánovací tabule (nejen) pro lepší organizaci času

K organizaci týdenního rozvrhu či měsíčních a ročních plánů můžete studentovi jako dárek k Vánocům nadělit také jakékoliv dostupné diáře, které může mít kdykoliv u sebe. U stolu, u kterého tráví při učení většinu času, mu ale bude pomocníkem a velice praktickým dárkem například také plánovací tabule, kterou bude mít denně na očích.

Na plánovací tabuli si může rovnou navíc také připevnit své poznámky či vzpomínky. Vybírat můžete plánovací tabule na týden, měsíc nebo rok:

3. Podstavce pod notebook pro optimální sklon

Pro studenty učící se většinu času na notebooku může být praktickým a hlavně zdravým dárkem zejména lehký podstavec pod notebook.

Praktický stojan na notebook v moderním designu díky optimálnímu sklonu zajistí nejen dostatečnou ventilaci samotnému notebooku, ale i správné držení těla studenta či školáka při studiu. U vybraných modelů lze pohodlně nastavit navíc včetně sklonu i samotná výška stojanu.

4. Držáky na monitory 

Pokud Váš student, se ale doma učí spíše na stolním počítači či je zapáleným hráčem on-line her, doporučujeme (z hlediska zdravého sezení u počítače) prozkoumat v rámci vánočních dárků spíše kategorii držáků na monitory.

Držáky na monitor totiž umístí monitor do ideální polohy, vzdálenosti i sklonu přesně podle potřeb individuálního studenta. Student si následně může nastavení jakkoliv také upravit.

5. Stolní lampy pro noční studium i práci s detaily

Dalším praktickým tipem na vánoční dárek zejména pro studenta, který je spíše než ranním ptáčetem více noční sovou, může být velmi nápomocná například také nová praktická LED stolní lampa se zvětšovací lupou, která šetří jeho oči.

Zvětšovací lupu u stolních lamp student navíc využije nejen na čtení, ale i při práci s drobnými součástkami či předměty v rámci projektu do školy. LED diody navíc ušetří včetně očí studenta i Vaše peníze za energie.

6. Držák na mobil a tablet

Pro pohodlné studium či odpočinkové sledování filmů a seriálů na telefonu či tabletu se studentovi naopak může hodit také praktický držák na mobil a tablet. Držáky na mobil a tablet si student může umístit jednoduše na pracovní stůl vedle svého počítače či notebooku a zajistit si tak pohodlnou podívanou, za kterou mu bude vděčná zejména jeho krční páteř.

Díky minimalistické konstrukci a otočnému kloubu, mohou studenti navíc držáky lehce rozložit do polohy, kterou požadují či složit a bezpečně uložit do cestovní brašny k notebooku. Ve spojení s klávesnicí navíc může mobil či tablet fungovat plně jako náhrada monitoru.

7. Nový prostorný psací stůl

Nejdůležitější pomůcku pro učení představuje v pokoji bezpochyby ale samotný psací stůl, který by měl být nejen odolný, ale i prostorný. Potřebuje Váš student ve svém pokoji čím dál větší prostor na učení a uložení všech učebních pomůcek a současný psací stůl už mu nestačí?

Co mu proto nadělit pod stromeček  jako překvapení například i nový kvalitní psací stůl pro studenty, který studentovi poskytne nejen dostatek místa na psaní, čtení, ale i dostatek úložného prostoru pro umístění učebnic, sešitů a počítače? Vybrali jsme pro Vás tyto psací stoly pro studenty.

Náš tip: Psací stůl pro studenty doporučujeme vybírat zejména v bílé barvě. Bílá nejen, že působí nerušivě, ale navíc poskytuje i dostatek prostoru pro rozvíjení kreativity. Obdobně jako například bílé malířské plátno.

8. Ergonomická židle pro zdravé sezení

Posledním tipem na vánoční dárek pro malé i velké studenty je také nová praktická a pohodlná židle, která bude nejen přímo uzpůsobená jeho potřebám, skvěle doplní psací stůl, ale poskytne i zdravou podporu pro studentův fyzický růst. Navíc vydrží i náročnější používání či občasné rozlití nápoje.

Židle pro studenta doporučujeme vybírat zejména s co největší nastavitelností, a to nejen výškovou, ale i dalšími ergonomickými funkcemi, které budou umožňovat například polohování opěradla, područek či bederní opěrky a opěrky hlavy.

Tip závěrem: Pokud uvažujete nad dárkem pro více než jednoho studenta, doporučujeme prozkoumat také naši kategorii židlí v akci 1+1 ZDARMA!