Zpět do: Inspirace

7 tipů (nejen) na vánoční dárky pro domácí kutily a řemeslníky

10.11.2022

Máte ve svém okolí či v rodině domácího kutila či všeuměla, pro kterého sháníte praktický a trefný dárek na Vánoce? Připravili jsme pro Vás 7 tipů, které Vám s jeho výběrem určitě pomohou. 

Každý kutil a řemeslník určitě ocení praktický dárek, který skutečně využije a který mu třeba v jeho domácí výbavě zatím ještě chybí či si ho již dlouhou dobu přeje.

​​1. Nářadí

Prvním z praktických tipů na dárek pro domácího kutila je zejména kvalitní ruční nářadí, které je základem každé i alespoň té základní výbavy. Vždy je dobré mít navíc doma na výběr větší množství ručního nářadí, které pomůže nejen s různými opravami v domácnosti, ale i při samotném hobby.

Ideálním řešením při výběru ručního nářadí jsou pak zejména ucelené sady ručního nářadí, které nejen obsahují již vše potřebné, ale díky již oddělenému uložení nebude nářadí už nikdy více v šuplíku jen tak ležet na sobě.

Včetně ručního nářadí bývá nezbytností mnohdy také nářadí elektrické nebo AKU, mezi které patří například vrtačky, pily nebo úhlová bruska.

2. Pomůcky na měření

Také Váš kutil často rád rekonstruuje či přestavuje nábytek? Pro měření délky, teploty zahřívaného materiálu či pro ověření rovnosti podlahy a pověšeného obrazu se Vašemu kutilovi pak bude zajisté hodit také například kvalitní metr, vodováha, teploměr či multimetr.

Pro složitější práce, u kterých je nutná vysoká přesnost měření pak jistě ocení například i křížový laser. 

3. Kufry

Aby se jeho nářadí neválelo pouze jen tak v šuplíku a bylo přitom vždy uchováno v čistotě a mohlo být vždy ihned po ruce, je důležité jej také vhodně uskladnit. Kufry na nářadí představují praktické a přenosné řešení uložení ručního nářadí a šroubků, které si kutil může snadno přenést přesně tam kam potřebuje nebo umístit do skříně či automobilové vestavby. 

Kufry s nářadím

Hledáte pro svého kutila již hotové řešení s předem vybraným nářadím, které má rovnou i své místo v pěnovém pouzdře? Pak jsou pro Vás ideální volbou zejména kufry s nářadím. Nejen, že jejich vnitřek působí esteticky a přehledně, ale poskytuje zároveň i vše potřebné ruční nářadí pro základní opravy a ostatní práce. Z naší nabídky pro Vás vybíráme zejména tyto kufry s nářadím:

Kufry na drobný materiál

Potřebuje Váš kutil spíše kufr pro šroubky a jiný drobný materiál? Vyzkoušejte naše profesionální organizační kufříky na drobné díly! Kufry na drobné díly nejen, že pojmou velké množství součástek nebo spojovacího materiálu, ale díky průhlednému víku bude mít Váš kutil i bez otevření dokonalý přehled o jejich množství. V naší nabídce je máme v nejrůznějších provedeních podle počtu vnitřních krabiček. 

Kufr na kolečkách

Má Váš domácí kutil už příliš mnoho nářadí na to, aby se vešlo do klasického kufříku na nářadí? Pak je čas pořídit mu kvalitní, velký a pojízdný kufr na nářadí. Tyto kufry na kolečkách pojmou velké množství nářadí a příslušenství a usnadní jejich přemisťování. Z vybraných kufrů může navíc snadno oddělit horní část, která následně slouží jako menší příruční kufr pro případy, kdy bude potřebovat jen základní nářadí.

4. Závěsné panely

Pokud Váš kutil tráví spíše více času na jednom místě (v garáži, v domácí dílně či zahradním domku) jsou naopak jako dárek skvělým řešením praktické panely na nářadí. Panely na nářadí nabízí vše, co potřebuje k profesionálnímu uspořádání nářadí v dílně nebo garáži.

Základními komponenty jsou moduly děrovaného ocelového plechu či závěsného panelu, ze kterých je možné sestavit nástěnný stojan na nářadí požadované velikosti. Následným rozmístěním vybraných háčků, držáku a boxů si plochu kutil zorganizuje přesně podle svých představ.

5. Pracovní stůl

Pro všechny domácí kutily určitě doporučujeme také kvalitní pracovní stoly do garážeKvalitní stůl nemusí mít jen profesionálové. Potřebuje Váš kutil ve své garáži nebo domácí dílně nový pracovní prostor? Tyto pracovní stoly do garáže mu poskytnou kvalitní pracovní plochu v různých rozměrech a také spoustu úložného prostoru pro jeho ruční i elektronické nářadí a vybavení.

6. Dílenská židle

Aby se kutilovi u práce pohodlně sedělo může být skvělým dárkem také odolná dílenská židle, která je přímo uzpůsobena pro celodenní sezení při práci. U dílenské židle si nejen, že kutil může upravit její výšku, ale lze ji i snadno udržovat. Vybrané židle svým tvarem vybízejí navíc i ke správnému držení těla. 

7. Vysavač proti prachu

Čistá a organizovaná dílna bez prachu je základ. Vysoká prašnost a neorganizované uspořádání nejen, že způsobuje různé alergie, ale neprospěje ani kvalitnímu nářadí. Pomocníkem a velice praktickým dárkem může být tedy i menší kompresor, ruční vysavač či výkonný průmyslový vysavač na mokré i suché sání, který zbaví dílnu či garáž důkladně nechtěného prachu:

Tip závěrem: Rádio pro odpočinek i relax

Aby Vašemu kutilovi šla práce hravě od ruky, doporučujeme mu pořídit také například kvalitní rádio, které vydrží občasný pád, ale bude odolné i proti vyšší prašnosti. Hudba navíc ovlivní jeho pracovní tempo, náladu a poslouží i jako kulisa.

při práci je skvělým pomocníkem hudba i káva. Přispívají k produktivitě práce.