Zpět do: Inspirace

Zdravé dárky do kanceláře či na home office!

9.12.2021

Trápí Vaše blízké bolavá záda nebo otoky nohou? Darujte jim dárek od srdce a dopřejte jim zdravější chvíle při sezení v kanceláři, které jim budou dělat radost po celý rok! Vybrali jsme pro Vás 5 tipů na zdravé dárky v podobě rehabilitačních pomůcek, které ocení nejen ženy!

1. Ergonomický sedací míč 

Náš první tip na zdravé dárky putuje k ergonomickému sedacímu míči, který slouží jako alternativa k tradičním kancelářským židlím a je také vhodný zejména jako prevence muskuloskeletálních poruch i jako rehabilitační pomůcka. Při práci za počítačem bude žena či muž udržovat tělo v neustálém pohybu a také posilovat svaly trupu a břicha. V balení najde rovněž stabilizační kroužek zabraňující rozkutálení a nafukovací pumpičku. Zdravotní míč s praktickým uchem nabízíme až ve 3 variantách. Dárek je vhodný i pro aktivní sportovce a sportovkyně do kanceláře či na home office.

2. Zdravotní balanční židle HALF BALL s půlmíčem

Druhý tip na vánoční dárek nejen pro ženu sportovkyni je zdravotní balanční židle HALF BALL do kanceláře, která má místo sedáku nafukovací fitness půlmíč. Ten slouží rovněž jako rehabilitační pomůcka na cvičení, která pomáhá zejména na problémy s bederní páteří! Výška sezení u židle je pohodlně nastavitelná. Dárek je vhodný nejen pro rehabilitaci, ale například také jako fitness dárek pro cvičící manželku či partnerku.

Na vzduchovém půlmíči sedíte měkce, uvolněně a vždy správně. Vaše meziobratlové ploténky jsou udržovány v mírném pohybu. Tyto minimální pohyby stimulují vnitřní svaly. Vaše záda se budou cítit dobře. Vybírat můžete až ze 3 variant vhodných pro muže i pro ženy!

3. Zdravotní balanční židle HOVER a židle FREE

Další tipem na rehabilitační dárky pro ženy či muže je balanční židle HOVER. Tato cvičební pomůcka do kanceláře trénuje celé tělo a bojuje proti bolesti celých zad. Židle je doplněna o podlahový talíř s pneumatikou, kterou je možno nahustit k dosažení příjemného balancování. Mezi další tip na cvičební pomůcky, se kterými si přinesete kousek posilovny i k vám do práce, můžeme zařadit i balanční židli FREE, jež má tvarovaný sedák a nabízí skvělé funkce díky balancující sedací ploše. 

Balanční židle FREE je vhodná pro každodenní práci v kanceláři i doma. Díky praktickému poutku můžete židli pro lepší statiku i připevnit.

4. Zdravotní kancelářská balanční židle EXETER

Pokud přemýšlíte spíše nad neviditelným rehabilitačním pomocníkem, doporučujeme vánoční dárek v podobě kancelářské balanční židle EXETER, která je vybavena pohyblivým orto-sedákem s kloubem Body-balance tec. Dárek je vhodný jak pro muže tak pro ženy všech věkových kategorií. Z relativně statického a nezdravého způsobu sezení se totiž díky tomuto kloubu přechází k dynamickému způsobu sezení, které nás dokáže udržet v kondici a dokonce nám i může způsobovat radost. 

Židli EXETER a její příbuzné nabízíme až ve 4 barevných variantách!

5. Aktivní podpěra chodidel Fellowes rocker

Trápí vašeho partnera či rodiče při práci nebo delším sezení strnulé a oteklé nohy? Na vině je jejich špatné prokrvení! Nadělte svému blízkému na Vánoce aktivní podpěru chodidel doporučenou i Mezinárodní akademií pro ergonomické produkty FIRA™, která je i naším posledním tipem!

Podpěra chodidel Fellowes rocker nenechá nohy klidnými a zároveň podpoří správný žilní návrat krve k srdečnímu svalu. Snižuje také únavu nohou, slouží jako masážní podložka a předchází bolestem zad. Zároveň je lehká pro přenos. Váš partner či maminka si jej tak může pohodlně vzít sebou naprosto kdekoliv!

Přečtěte si také: Proč investovat do zdravotních židlí?