Zpět do: Inspirace

4 tipy na aplikace usnadňující týmovou práci

5.5.2020

Čím větší tým, tím hůře se koordinují úkoly pro jednotlivé členy. Jak si usnadnit přehled o tom, na jakém úkolu lidé z týmu právě pracují, či to, zda už je celá věc splněna a uzavřena? Přinášíme vám několik tipů na aplikace, které vám s tím pomohou.

TO DO

Pokud nepotřebujete nic složitého, pak je pro vás nástroj To Do jako dělaný. Stačí založit kategorii, přidat spolupracovníky a tím jakákoliv konfigurace končí. Zaměstnanci si pak sami mohou do seznamu zapsat své jednotlivé úkoly, přiřadit si je a po jejich splnění jen odškrtnou, že je celá věc uzavřena. Místo je samozřejmě také pro přílohy a drobné poznámky. Může být něco ještě snazší?

MONDAY.com

Ačkoliv aplikace Monday.com funguje také na způsob zadávání jednotlivých úkolů, tvůrci tady počítali s tím, že ne vždy je situace tak jednoduchá a zprůhlednili celý proces plnění dané věci. Aplikace má více drobností, které nadřízenému pomáhají lépe se orientovatv jaké fázi se momentálně celá věc nachází.

Má tohle nějaké nevýhody? Kupodivu ano. Aplikace je bohužel nepoužitelná pro lidi, kteří nepřátelí s angličtinou, případě nějakým jiným dostupným jazykem (momentálně mezi ně patří italština, španělština, portugalština, holandština, němčina, japonština nebo ruština). Češtinu totiž aplikace Monday.com nenabízí.

TRELLO

Aplikace Trello vám (prakticky řečeno) dovolí odstranit poznámkové nalepovací papírky z vašich pracovních stolů. Kromě toho nahradí určitým poměrem také e-mailovou korespondenci. Používání této aplikace je přitom velice snadné, ale zároveň velmi efektivní.

FRESHDESK

Na stejné bázi funguje také aplikace Freshdesk, která dokáže evidovat požadavky, které přišly na nějaký konkrétní (ideálnětedy společný) e-mail. Vytvoří z nich tickety, ke kterým lze přidat různé štítky, přiřadit je jednotlivým agentům a podobně.

Ačkoliv aplikace nemá s češtinou problém, určité mezery Freshdesk stále má, takže znalost základní angličtiny určitě nebude uživatelům na škodu.

Používáte i vy aplikace, které vám usnadní řešení úkolů v týmu? Nebo s tím začnete až dnes?